Akademie věd České republiky využívá k řízení datového provozu řešení Exinda

Akademie věd České republiky využívá k řízení datového provozu řešení Exinda
Autor: Pavlína Jáchimová
28 / 11 / 2019, 07:30

Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, oznámila, že Akademie věd České republiky využívá k řízení nestrategického provozu řešení Exinda Network Orchestrator 4062. Systém Exinda pro řízení síťového provozu a prioritizaci aplikací nahradil původní řešení, které nevyhovovalo požadavkům na provoz moderních sítí a nebylo již dodavatelem podporováno.

Středisko společných činností AV ČR, které funguje jako podpůrná organice pro ústavy Akademie věd, vyřešilo s pomocí technologie Exinda specifické potřeby hotelových a restauračních zařízení Akademie věd s dočasně se připojujícími uživateli. Systém Exinda Network Orchestrator 4062 jako jeden z mála na současném trhu podporoval funkčnost traffic shaping (řízení provozu) a aplikační vizibilitu, a zároveň byl vyhovující z pohledu kapacity a ceny.

„Jako veřejná organizace jsme zavázání se řídit řadou specifických nařízení a zároveň jsme limitováni omezenými rozpočty. Proto nás zaujalo řešení Exinda, jehož kapacitu lze snadno přizpůsobit našim potřebám a které dokáže flexibilně splnit potřebné požadavky. Správa zařízení je velmi intuitivní a jednoduchá, samotné nasazení proběhlo v řádu hodin,“ řekl Ing. Jaromír Holec, Specialista IT ze Středisko společných činností AV ČR, v. v. i. 

Řešení Exinda bylo nasazeno a nyní běží zatím na území Prahy v režimu řízení provozu, kdy řešení určuje šířku pásma na každou IP adresu. V aktuálním režimu pracuje s licencí na 150 Mb/s a je souběžně využívána v průměru 50 uživateli. Ve špičkách se připojuje až 180 uživatelů s tím, že každý má dostatečnou šířku pásma. Vzhledem k dobrým zkušenostem se technologie bude postupně rozšiřovat i na další lokality České republiky.

Očekávání, díky kterým byla technologie Exinda pořízena, byla splněna. V porovnání s předchozím řešením je Exinda Network Orchestrator snadno ovladatelná, přehledná a velmi pohodlná pro řízení a prioritizaci provozu. Jde o efektivní hardwarové a softwarové all-in-one řešení, které umožňuje řídit datový provoz jak ve fixních tak bezdrátových sítích. Ve své aktuálně nejnovější verzi 4062v2 nabízí rychlejší provoz, násobně větší RAM paměť a SSD úložiště, a nižší spotřebu energie. 

 

O GFI

Společnost GFI Software vyvíjí špičková IT řešení umožňující podnikům monitorovat, spravovat a chránit své sítě s minimálními potřebami administrace. GFI podporuje komunikační a bezpečnostní platformy u desítek tisíc svých zákazníků s využitím řešení pro zabezpečení sítí, webový monitoring, antispam, patch management, správu zranitelnosti, faxování a archivaci. GFI prodává své produkty prostřednictvím globální sítě tisíců prodejních partnerů. Společnost je držitelem řady ocenění a certifikátů včetně certifikátu Microsoft Gold ISV Partner. Více o GFI Software naleznete na //www.gfi-software.cz nebo  //www.gfi.com.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace