Aktivisté použili lidské ostatky k nátlaku na německé politiky. Přijměte uprchlíky!

Aktivisté použili lidské ostatky k nátlaku na německé politiky. Přijměte uprchlíky!
Autor fotografie: YouTube / Centrum politické krásy
18 / 06 / 2015, 06:45

Političtí aktivisté a umělci na berlínském hřbitově zorganizovali pohřeb utonulé imigrantky ze Sýrie. Před kancléřstvím chtějí symbolický hřbitov.

Politický happening nazvaný „Mrtví přicházejí“ zorganizovala skupina Centrum politické krásy, která pořádá politicko-umělecké protesty. Informuje o tom server idnes.cz, který převzal článek z amerických The New York Times.

Imigrantka, 34 letá žena utonula v březnu během plavby do Itálie a byla původně pohřbena na Sicílii. Aktivisté ji se svolením rodiny exhumovali a převézli do Berlína. V úterý na hřbitově přinesli ženiny ostatky v bílé rakvi přikryté rudým rubášem, kterou položili před řadu prázdných židlí se jmény německých politiků. (Zdroj: zpravy.idnes.cz)

Aktivisté její jméno nezveřejnili, aby neohrozili jejího manžela a tři děti, kteří se štěstím dorazili do Německa a nyní čekají na vyřízení žádosti o azyl.

Členové skupiny upozorňují, že chtějí pochodovat centrem Berlína, aby před kancléřstvím zbudovali symbolický hřbitov uprchlíků, kteří zahynuli cestou do Evropy. Chtějí vyburcovat veřejnost a politiky, aby se vyřešila humanitární akce ve Středozemním moři a aby EU přijala další utečence.

Současně na svých stránkách umístili výzvu k veřejné sbírce na zajištění pohřbů dalších imigrantů, k dnešnímu dni je na účtu 45.350 EUR.

Zdroj YouTube, Political Beauty

 

Tagy článku