Aktuálně: Vláda v režimu tajné rozhodla o totální přeorganizaci vedení Energetického regulačního úřadu

Aktuálně: Vláda v režimu tajné rozhodla o totální přeorganizaci vedení Energetického regulačního úřadu
30 / 07 / 2019, 14:00

Ministr průmysl a obchodu Karel Havlíček před pár minutami oznámil, že vláda ČR v režimu tajné rozhodla o tom, že současný předseda Energetického regulačního úřadu Jan Pokorný nebude pokračovat ve funkci.

Havlíček zahájil své vystoupení tím, že bezpečnostní složky ČR odhalily, že tři radní Energetického regulačního úřadu systematicky jednají v zájmu regulovaných subjektů a nikoliv spotřebitelů. Jmenoval radní Vladimíra Outratu, Vladimíra Vlka a právě Jana Pokorného. Z tohoto důvodu nebyl prodloužen mandát současného předsedy.

Havlíček následně oznámil, že novým předsedou bude Stanislav Trávníček, bývalý zaměstnanec Energetického regulačního úřadu a konzultant společnosti Ernst and Young. Havlíček poté oznámil, že z funkce radních odvolává vláda Vladimíra Outratu a Vladimíra Vlka. Jako nové členy vláda jmenovala bývalou místopředsedkyni ERÚ Martinu Krčovou a ředitele odboru statistického a bezpečnosti dodávek na ERÚ, Petra Kusého.

Do vedení ERÚ se tak dostali lidé, kteří v něm fungovali v problematických letech 2010 a 2011. Bližší analýzu této přeorganizace připravujeme.

 

Autor: JUDr. Veronika Petrová

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.