Aktuálně ze Sněmovny: Stanjura začal protikuřáckou parodii, vykolejil zpravodaje na 10 min

Aktuálně ze Sněmovny: Stanjura začal protikuřáckou parodii, vykolejil zpravodaje na 10 min
09 / 12 / 2016, 10:45

Sněmovna v tuto chvíli hlasuje o změnách v tzv. protikuřáckému zákonu. Hlasování se ale hned v úvodu proměnilo ve frašku. Zpravodaje zákona Jaroslava Krákoru naprosto vykolejil požadavek předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury, aby poslancům před každým hlasováním shrnul, o čem vlastně hlasují.

 

Poslanci ke každému vládnímu návrhu můžou podávat tzv. pozměňovací návrhy, které mění různé časti zákona. Někdy je takových návrhů jen pár, někdy se jich sejde celá řada. Extrému dosáhl počet pozměňovacích návrhů právě u protikuřáckého zákona, kde poslanci kvůli nim musí absolvovat přes 90 hlasování.

Před začátkem procedury vystoupil s neobvyklým požadavkem předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura, když po zpravodajovi zákona, který zároveň řídí i hlasovací proceduru, chtěl, aby každý pozměňovací návrh ve dvou větách vysvětlil.

Tento požadavek, který se může zdát vcelku oprávněný, ale Jaroslava Krákoru naprosto zaskočil. Pozměňovací návrhy nebyl vůbec schopen přítomným poslancům vysvětlit. Namísto toho jen zmateně listoval v podkladech a nesrozumitelně blekotal.

„Vždyť ani neví, o čem to je,“ smáli se někteří poslanci.  

Zmatené jednání přerušila předsedající místopředsedkyně Jaroslava Jermanová a vyhlásila desetiminutovou přestávku. Jednání následně pokračovalo, avšak Krákora nemusel a ani nehodlal Stanjurově požadavku vyhovět a v podstatě k hlasování neříkal vůbec nic.

Stanjura se však s mlčením nehodlal smířit a neodpustil si popíchnutí na adresu Krákory, že u takto prioritního zákona by měli poslanci vědět, o čem hlasují.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace