Unikla tajná zpráva bruselské policie: 51 skupin v Molenbeeku napojeno na teroristy

Unikla tajná zpráva bruselské policie: 51 skupin v Molenbeeku napojeno na teroristy
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: policie
28 / 03 / 2017, 08:00

V rizikové bruselské čtvrti Molenbeeku může být až 51 skupin napojených na teroristy, píše server Politico.

Server Politico uveřejnil tajnou zprávu bruselské policie, podle níž je ,,teroristická čtvrť" Molenbeek ještě rizikovější. Podle serveru Politico totiž může existovat v této čtvrti až 51 organizací, které mohou být nějakým způsobem napojeny na terorismus. Dalších 102 organizací pak mají mít souvislost s ,,normálním" zločinem.

Policie to zjistila po důsledné kontrole čtvrtiny všech obyvatel, kteří trvale v Molenbeeku bydlí. Policie podrobila ,,identifikační" kontrole celkem 8 600 domů a 22 668 obyvatel. Cílem této kontroly bylo na prvním místě zlepšit bezpečnostní situaci v Bruselu.

související: Protiislámské protesty v bruselském Molenbeeku

To jde ruku v ruce s prohlášením belgického ministra vnitra Jana Jambona, který požadoval ,,vyčištění" Molenbeeku od podezřelých teroristických živlů. Jak se totiž zjistilo po pařížských a bruselských teroristických útocích, mnoho podezřelých, kteří se na těchto útocích podíleli, se měli v Molenbeeku schovávat či odtud tyto útoky přímo řídit.

Čtěte také: Starostka problematického Molenbeeku: Nemáme co skrývat

Minulý rok po atentátech v Bruselu přišla belgická vláda s plánem systematičtějšího monitoringu nově příchozích obyvatel do čtvrti Molenbeek. Plán měl mimo jiné ukládat povinnost uvést své jméno na zvonku každého bytu pro lepší identifikaci místních obyvatel.

 

psali jsme: Noví obyvatelé Molenbeeku budou systematicky ztotožňováni

 

Zdroj: politico.eu

 

 

Tagy článku