,,Ta raketa se před dopadem v Záporoží otočila o 180 stupňů, proto vypadá, že přiletěla z Ruska." Svérázný představitel Kremlu pobavil internet

,,Ta raketa se před dopadem v Záporoží otočila o 180 stupňů, proto vypadá, že přiletěla z Ruska.&quote; Svérázný představitel Kremlu pobavil internet
Autor fotografie: Vitaly V. Kuzmin, CC BY-SA 4.0|Popisek: Systém TOS-1A v akci (ilustrační obrázek)
03 / 09 / 2022, 11:00

Na sociálních sítích začalo kolovat zábavné video, kde nejmenovaný ruský představitel svérázným způsobem předkládá inspektorům z Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) svou verzi o tom, jak se se raketa otočila před dopadem o 180 stupňů, aby to vypadalo, že přiletěla z Ruska.

Experti z MAAE dorazili ve čtvrtek do Záporožské elektrárny, kdy konstatovali, že byla narušena fyzická integrita tohoto zařízení. Mezitím na sociálních sítích koluje s velkým úspěchem video, na kterém představitel ruské strany představitelům MAAE vysvětluje, že raketa, která přistála v Záporoží se otočila o 180 stupňů před dopadem, proto to vypadá, že přiletěla z Ruska.

Inspektoři z MAAE mají monitorovat situaci v Záporožské jaderné elektrárně až do soboty. Místo před několika měsíci obsadili Rusové a shromáždili zde velké množství zbraní, techniky, nákladních vozů či trhavin. Podle některých ukrajinských zdrojů byla část techniky odvezena ještě před příchodem expertů z MAAE.

Zdroj: Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.