,,Ta raketa se před dopadem v Záporoží otočila o 180 stupňů, proto vypadá, že přiletěla z Ruska." Svérázný představitel Kremlu pobavil internet

,,Ta raketa se před dopadem v Záporoží otočila o 180 stupňů, proto vypadá, že přiletěla z Ruska.&quote; Svérázný představitel Kremlu pobavil internet
Autor fotografie: Vitaly V. Kuzmin, CC BY-SA 4.0|Popisek: Systém TOS-1A v akci (ilustrační obrázek)
03 / 09 / 2022, 11:00

Na sociálních sítích začalo kolovat zábavné video, kde nejmenovaný ruský představitel svérázným způsobem předkládá inspektorům z Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) svou verzi o tom, jak se se raketa otočila před dopadem o 180 stupňů, aby to vypadalo, že přiletěla z Ruska.

Experti z MAAE dorazili ve čtvrtek do Záporožské elektrárny, kdy konstatovali, že byla narušena fyzická integrita tohoto zařízení. Mezitím na sociálních sítích koluje s velkým úspěchem video, na kterém představitel ruské strany představitelům MAAE vysvětluje, že raketa, která přistála v Záporoží se otočila o 180 stupňů před dopadem, proto to vypadá, že přiletěla z Ruska.

Inspektoři z MAAE mají monitorovat situaci v Záporožské jaderné elektrárně až do soboty. Místo před několika měsíci obsadili Rusové a shromáždili zde velké množství zbraní, techniky, nákladních vozů či trhavin. Podle některých ukrajinských zdrojů byla část techniky odvezena ještě před příchodem expertů z MAAE.

Zdroj: Twitter

Tagy článku