Alexandr Vondra: Migrace ohrožuje podstatu evropské civilizace

Alexandr Vondra: Migrace ohrožuje podstatu evropské civilizace
Autor fotografie: CEVRO Institut|Popisek: bývalý ministr Alexandr Vondra
14 / 03 / 2016, 18:30

Bývalý několikanásobný ministr v pravicových vládách Alexandr Vondra se domnívá, že Západ vůbec nezvládá migrační problém.

Podle něho se příliš ustupuje menšině za cenu ztrát práv většiny, která si je dříve vybojovala. Myslí si, že problém světové politiky se pomalu přesouvá od ruského prezidenta Putina právě k problému ,,evropského stěhování národu", tedy migrace. Bývalý ministr obrany a zahraničí Alexandr Vondra si myslí, že migrace jako světový fenomén naší doby bezprostředně ohrožuje podstatu naší civilizace. Prohlásil to aktuálně pro server DVTV. Podle jeho názoru se uspokojuje právo menšiny a pracující člověk nemá žádné zastání.

Vondrovi vadí slabost Západu si jednotně poradit s migračním problémem. Vondra v nedávné debatě pravicových politiků v brněnské vile Tugendhat prohlásil, že největším nepřítelem západní společnosti ruský prezident Putin, ale společnost, která je v ideologickém zajetí ochrany menšiny, v níž se ztrácí většina.

Vondra byl vždy velkým kritikem putinovského Ruska, nyní vidí ovšem hlavní problém světové politiky v neschopnosti a slabosti Západu. V debatě minulý týden například prohlásil:

,,Možná ale největším bodem zlomu je to, co vidíme teď. Masivní přesuny obyvatel a přístup západní civilizace k takovému problému je to, co je vážnější." A jinde:

,,Neomarxismus se vrací zpátky, zabalený do odeologie politické korektnosti a multikulturalismu."

Vondrovi nejvíce vadí, že se ,,těžce pracující člověk" a jeho podstata se ztrácí v přilivu dalších požadavků menšiny, jež zaplavuje v současné době Evropu. Západ a jeho politiku označil za slabé, protože nastalý problém neumí řešit a a dělá vlastně politiku 19. století. Situace se bude podle jeho názoru pouze zhoršovat.

Zdroj: DVTV.cz

Tagy článku