Alternativní mapa kriminality uprchlíků? Výsledek zamlčování a "kouzlení se slovy"?

Alternativní mapa kriminality uprchlíků?  Výsledek zamlčování a &quote;kouzlení se slovy&quote;?
Popisek: Alternativní mapa kriminality uprchlíků
24 / 07 / 2016, 20:00

AKTUALIZOVÁNO / Alternativní mapa trestných činů údajně spáchaných utečenci na celém území Německa, Rakouska, Švýcarska a dalších evropských zemí. Vznikla jako důsledek "politicky korektní" debaty o problémech s přistěhovalci.

8. května 2016 / Mapa je výsledkem mravenčí práce internetových nadšenců v Německu, Rakousku i Švýcarsku, kteří zřejmě denně pročítají zprávy o spáchaných trestných činech a přestupcích, které byly zveřejněny v tisku nebo policií.

Sami autoři zdůrazňují, že uprchlíci/ migranti jsou pouze pravděpodobnými pachateli. Z jednotlivých popisů totiž nelze zcela jednoznačně stanovit, že útočníky byli právě migranti. Často bývají pachatelé popsáni jako "muži středomořského vzhledu, muži tmavší pleti," atd.

Pod každým označením na mapě podle legendy je odkaz na článek zveřejněný na internetu, ve kterém je popsán konkrétní trestný čin nebo přestupek. 

Následně tyto údaje přenáší do Google map. Jednotlivé trestné činy jsou označeny legendou 

  • sexuální přepadení
  • pokus o znásilnění
  • sexuální útok na dítě/nezletilého
  • loupež, krádež
  • kriminální přepadení
  • výtržnosti, zastrašování, různé
  • útoky na koupalištích
  • pokus vraždy.

Pravdou zůstává, že se o sexuálních trestných činech páchaných přistěhovalci, začalo otevřeně mluvit až po silvestrovských útocích v Kolíně nad Rýnem. Sami policisté přiznávají, že mají pokyn "kouzlit se slovy", pokud podávají informace o trestných činech, jejichž pachateli by mohli být přistěhovalci nebo příslušníci jiných menšin. Německo prý ovládl fenomén "zatajování", protože každý státní úředník musí plnit i úkoly s "politickým zadáním". Kouzlení se slovy? Například místo slova Róm se uvádí "osoba, která často mění místo svého bydliště". "A nebo raději neříkejte nic, tím nic nepokazíte," i tak zní rada policistům od odborové organizace. Zdroj: welt.de

Nezletilé dívky na německém koupališti terčem sexuálních útoků mužů "arabského vzhledu"

Uživatel na Facebooku pod jménem XY-Einzelfall založil svůj profil letos v březnu a má rovněž účet na Twitteru

Na YouTube uživatel Refugee Crime Map zveřejňuje videa o týdenní kriminalitě páchané uprchlíky:

Poznámka redakce: Nezjišťovali jsme, nakolik jsou údaje relevantní, ani kdo je autorem této mapy. Videa na YouTube jsou průběžně odstraňována

 

Tagy článku