Alžírský aktivista za lidská práva byl zatčen na italské hranici pro podezření z terorismu

Alžírský aktivista za lidská práva byl zatčen na italské hranici pro podezření z terorismu
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Rachid Mesli
21 / 08 / 2015, 15:15

Alžírský právník a aktivista za lidská práva, Rachid Mesli, byl zatčen italskou policií na hranicích se Švýcarskem na základě zatykače vydaného Interpolem.

Italové ho zadrželi při běžné kontrole dokladů, když projížděl autem s manželkou a jedním z jejich dětí Svatobernardským průsmykem. Alžírský soud požádal o vydání mezinárodního zatykače na Mesliho pro podezření z podpory terorismu. 

Mesli v Ženevě založil nevládní organizaci na ochranu lidských práv Al-Karáma, která pomáhá lidem v arabských zemích, kteří čelí hrozbě zabití, mučení, únosu nebo nespravedlivému zatčení.

Mesli byl v roce 1991 členem týmu obhájců, kteří obhajovali vůdce alžírské Islámské fronty spásy. V roce 1996 byl unesen a jak se později zjistilo, únosci byli příslušníky alžírských bezpečnostních sil, kteří ho údajně týden věznili, opakovaně bili a vyhrožovali smrtí. Nakonec byl Mesli obviněn z podpory teroristické skupiny. Amnesty International tehdy uvedla, že nebyl souzen ve spravedlivém procesu a neměl možnost se hájit. V roce 1999 byl z vězení propuštěn a od roku 2000 žije se svou rodinou v Ženevě.   (Zdroj: wikipedia)

Zdroj: ansa.it

Tagy článku