Alžírský aktivista za lidská práva byl zatčen na italské hranici pro podezření z terorismu

Alžírský aktivista za lidská práva byl zatčen na italské hranici pro podezření z terorismu
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Rachid Mesli
21 / 08 / 2015, 15:15

Alžírský právník a aktivista za lidská práva, Rachid Mesli, byl zatčen italskou policií na hranicích se Švýcarskem na základě zatykače vydaného Interpolem.

Italové ho zadrželi při běžné kontrole dokladů, když projížděl autem s manželkou a jedním z jejich dětí Svatobernardským průsmykem. Alžírský soud požádal o vydání mezinárodního zatykače na Mesliho pro podezření z podpory terorismu. 

Mesli v Ženevě založil nevládní organizaci na ochranu lidských práv Al-Karáma, která pomáhá lidem v arabských zemích, kteří čelí hrozbě zabití, mučení, únosu nebo nespravedlivému zatčení.

Mesli byl v roce 1991 členem týmu obhájců, kteří obhajovali vůdce alžírské Islámské fronty spásy. V roce 1996 byl unesen a jak se později zjistilo, únosci byli příslušníky alžírských bezpečnostních sil, kteří ho údajně týden věznili, opakovaně bili a vyhrožovali smrtí. Nakonec byl Mesli obviněn z podpory teroristické skupiny. Amnesty International tehdy uvedla, že nebyl souzen ve spravedlivém procesu a neměl možnost se hájit. V roce 1999 byl z vězení propuštěn a od roku 2000 žije se svou rodinou v Ženevě.   (Zdroj: wikipedia)

Zdroj: ansa.it

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace