Alžírský útočník s mačetou pobýval Belgii nelegálně

Alžírský útočník s mačetou pobýval Belgii nelegálně
Popisek: Ilustrační foto
08 / 08 / 2016, 14:30

Alžířan, který napadl dvě policistky mačetou byl ilegální imigrant, kterého se snažila Belgie již dvakrát vyhostit.

Útok, ke kterému se přihlásil Islámský stát ve zprávě své tiskové agentury Amaq prý přišel jako reakce na bombardování teroristů koalicí vedenou USA. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění v obličeji, její kolegyně byla zraněna lehce.

Psali jsme: Útočník s mačetou zranil v belgickém Charleroi dvě policistky. K zodpovědnosti se přihlásil Islámský stát

Útočník byl střelen do hrudi a nohou a zemřel po převozu do nemocnice. Jak policie uvedla, byl jí známý díky "drobným" trestným činům (drogy, jízda na cizí průkaz), ale nebylo nic známo o jeho napojení na teroristy ISIS.

Belgické úřady se ho pokusily v minulosti již dvakrát deportovat, ale bez úspěchu zhledem k tomu, že Alžírsko odmítá přijmout zpátky své občany, kteří by se vrátili nedobrovolně.

Zdroj: Express.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.