Amazon dostal zelenou - bude doručovat zásilky pomocí dronů

Amazon dostal zelenou - bude doručovat zásilky pomocí dronů
Autor: amazon.com|Popisek: Amazon Prime Air
21 / 03 / 2015, 16:45

Amazon vyhrožoval federálním úřadům, že odejde z USA, pokud neobdrží povolení.

Americký úřad pro civilní letectví (FAA - Federal Aviation Administration) dal Amazonu zelenou k zahájení testovacích letů, aby mohl doručovat zásilky pomocí dronů. Prozatím pouze v USA. (zdroj: nytimes.com)

O doručování zásilek drony jsme psali v článku "DPD testuje doručování zásilek pomocí dronů"

Doručování zásilek už úspěšně otestovala německá DHL, která předstihla Google i Amazon a od 24. září 2014 začala pravidelně doručovat poštovní zásilky na německý ostrov Juist v Severním moři. První v Evropě i na světě. (článek "Německá DHL jako první doručuje pravidelné poštovní zásilky quadrokoptérou"). Testování provedl i GOOGLE v Austrálii (článek "GOOGLE testuje robotické drony na doručování zásilek")

Společnost to oznámila tento čtvrtek. Omezení jsou ale přísná – nesmí se létat nad městy, maximální výška letu je 120 m (400 stop), létat lze jen za denního světla a drony musí být na dohled osob, které je ovládají. Musí mít přitom pilotní licenci.(zdroj: zive.cz)

Amazon lobboval za povolení několik měsíců a dokonce vyhrožoval federálním úřadům, že pokud nedostanou povolení, opustí i se "svými investičními dolary" USA.

Nejedná se o první povolení, které FAA vydal. Běžně povoluje testování leteckým společnostem jako je Boeing, které vyvíjejí nové letecké prostředky. Stejně tak už vydal povolení filmovým ateliérům pro potřeby natáčení.

V posledních týdnech povolil i americké tajné službě použití bezpilotních letadel a to dokonce přímo nad Washingtonem v bezletové zóně. Tajná služba zde bude testovat technické možnosti k zabránění přeletům nad Bílým domem. ("Tajná služba USA testuje nové systémy ochrany před nálety dronů")

Podívejte se na video Amazonu, které má přes 15 milionů shlédnutí (zdroj YouTube, amazon)

Zdroj: The New York Times, zive.cz, Amazon Prime Air

Psali jsme také:

DPD testuje doručování zásilek pomocí dronů

Německá DHL jako první doručuje pravidelné poštovní zásilky quadrokoptérou

GOOGLE testuje robotické drony na doručování zásilek

První pomoc ze vzduchu? Budou nás zachraňovat drony?

Drony a mapování kritické infrastruktury

Záběry jako z Hvězdných válek - souboje dronů jsou realitou

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace