Američan, který dezertoval od Islámského státu, byl obviněn

Američan, který dezertoval od Islámského státu, byl obviněn
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: islámský stát
09 / 06 / 2016, 20:30

Bývalému členovi Islámského státu hrozí u soudu vysoký trest.

Bývalý člen Islámského státu Mohamad Khweis byl ve středu vydán do USA, aby zde čelil soudu. Khweis, jenž byl zpočátku nadšeným obdivovatelem Islámského státu, se rozhodl po nějakém čase dezertovat z jeho řad. Byl však chycen Kurdy, kteří jej následně vydali Američanům.

Muž se severní Virginie byl obivněn z konspirace a poskytování materiální podpory teroristické organizaci. Soud s Mohamadem Khweisem proběhne ve virginské Alexandrii, přičemž materiály, jež žalující strana proti bývalému členovi IS nashromáždila, mají být dostačující k tomu, aby Khweis dostal vysoký trest.

Podle Khweisova místopřísežného prohlášení se měl bývalý člen IS během svého pobytu v zahraničí pohybovat v různých konspiračních bytech či úkrytech, které mu teroristická organizace poskytovala. Khweis měl prý v rozhovoru s dalším členem IS prohlásit, že se chtěl stát sebevražedným atentátníkem, aby ,,dostatečně" prokázal loajalitu k IS.

Khweise měla za jeho pobytu v zahraničí nadchnout myšlenka vytvoření chalifátu. Ta byla jedním z prvotních impulsů, které jej vedly k tomu, aby se k IS přidal. Nakonec však sám přiznal, že pro něho bylo v těchto podmínkách ,,velmi těžké" žít, proto se rozhodl utéct.

 

Zdroj: washingtonpost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace