Američan odsouzený za držení drog se zabil přímo v soudní síni

Američan odsouzený za držení drog se zabil přímo v soudní síni
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: drogy
17 / 06 / 2016, 14:15

Muže se nepodařilo i přes rychlou pomoc zachránit.

Američan, jehož odsoudil soud ve čtvrtek na Taiwanu na čtyři roky do vězení, že pěstoval marihuanu, spáchal sebevraždu přímo v soudní síni. Tyrel Martin Marhanka se podřezal těsně po rozsudku nůžkami a už se jej nepodařilo zachránit. Na ostrově pracoval do svého obvinění jako učitel angličtiny.

Muž byl odsouzen za to, že v městě Čang-chua, kde dlouhodobě pobýval, pěstoval marihuanu a opiáty makových semen. Za to jej soud odsoudil k několikaletému odnětí svobody. Přitom mu hrozil až sedmiletý trest. Nakonec se ale obžalobě nepodařilo prokázat, že drogy distribuoval nebo prodával, a tak mu uložil čtyřletý trest.

Poté, co mu překladatel sdělil soudní verdikt, se Američan podivil vysokému trestu, a vzápětí prohlásil, že již nechce žít. Ani snížený trest Marhanka neunesl a přímo v soudní síni se před šokovanými lidmi podřezal a na následky zranění v nemocnici zemřel.

Zdroj: nytimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.