Američan zastřelil tři muslimské studenty, neměl rád náboženství

Američan zastřelil tři muslimské studenty, neměl rád náboženství
Autor: YouHitNews|Popisek: Atheist Craig Stephen Hicks Shoots 3 Muslim Students in Heads, Kills Them, Turns Himself In
11 / 02 / 2015, 17:30

46letý Američan dnes zavraždil mladé manžele a jejich příbuznou na Univerzitě v Severní Karolíně. Muslimové se distancují od islámského státu.
Zdroj: REUTERS, idnes.cz,YouHitNews

Neštěstí se stalo nedaleko campusu Summer Walk Cirkle, kde bydlí univerzitní studenti. Hicks zastřelil kolem studenta zubního lékařství, jeho ženu a její sestru, všichni byli muslimové. Zavražděný student se hodně angažoval na řadě charitativních projektů, pomáhal organizovat lékařskou pomoc uprchlíkům nejen na Blízkém východě, ale i sociálně slabým spoluobčanům v USA. 

Po útoku se Craig Stephen Hicks sám udal úřadu šerifa. Policie už ho obvinila z trojnásobné vraždy prvního stupně. 

Video - zdroj: YouTube, YouHitNews


HIcks byl zaujatý proti všem náboženstvím, které kritizoval na sociálních sítích. Sám sebe označoval za „antiteistu“ a sympatizanta hnutí „Ateisté za rovnost“ (zdroj: independent.co.uk)

Mluvčí Rady pro americko-islámské vztahy (CAIR) Nihad Awad požádal státní a federální úřady, aby začaly konat, protože ve společnosti se šíří anti-muslimská rétorika a muslimové jsou napadáni jen kvůli tradičnímu náboženskému oděvu.

Doufejme, že k podobným tragickým útokům proti menšinám nedojde v evropských zemích. O narůstající "islamofobii" jsme psali v článku "Komu slouží islamofobní nálady ve společnosti?" nebo v článku "Osmiletý Francouz řekl ve škole: "Já nejsem Charlie. Já jsem s teroristy" a začalo peklo".

Řada muslimů žijících v Česku, a nejen jich, se připojila k facebookové kampani "Ne naším jménem / Not in our Name", z niž citujeme:

Jako muslimové žijící v České republice důrazně odsuzujeme násilí páchané ve jménu islámu a jasně se od něj distancujeme. Věříme, že tragédie a zločiny, které se ve jménu islámu dějí, včetně nedávných útoků v Paříži, nejsou součástí našeho náboženství. Přejeme si, aby česká společnost slyšela náš hlas a znala náš odmítavý postoj. Lidé zneužívající islám k dosažení svých cílů nejednají naším jménem a zde je naše veřejné vystoupení proti nim. 

Dejte prosím vědět o našem prohlášení široké veřejnosti a album sdílejte. Děkujeme.

Více informací na //bit.ly/1Da13RU

Ne naším jménem / Not in our Name

 

Psali jsme také:

Osmiletý Francouz řekl ve škole: "Já nejsem Charlie. Já jsem s teroristy" a začalo peklo

Komu slouží islamofobní nálady ve společnosti?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace