Američana z istanbulské diskotéky od smrti zachránil jeho mobilní telefon

Američana z istanbulské diskotéky od smrti zachránil jeho mobilní telefon
Autor: Flickr.com|Popisek: pás s kulkami
04 / 01 / 2017, 13:00

Američan William Jacob Raak, který se na Nový rok nacházel v Istanbulu, kde zaútočil Islámský stát, měl doslova štěstí v neštěstí. Od smrti jej zachránil vlastní mobilní telefon, který kulku útočníka vychýlil mimo hlavní tepnu v jeho stehně, což následně potvrdili i lékaři, kteří Američana bezprostředně po teroristickém útoku ošetřovali.

V rozhovoru pro televizi NBC News Raak řekl, že když začala střelba na diskotéce, ,,hrál mrtvého". Když ležel na zemi, tak jedna z útočníkových kulek trefila jeho mobilní telefon.

Raak v rozhovoru uvedl, že se snažil nehýbat a ,,nechal se trefit", protože střelec obcházel zraněné lidi a snažil se je ,,dorazit". Sám sebe popsal jako ,,nejšťastnějšího člověka".

Sedm přátel, které byli s Raakem na diskotéce, byli také zraněni, ale krveprolití přežili.

 

psali jsme:

Novoroční teroristický útok v Istanbulu: Desítky mrtvých včetně cizinců po střelbě na diskotéce

K atentátu v Istanbulu se přihlásila organizace Islámský stát

 

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace