Američané vojensky udeřili na Sýrii, oznámil prezident Donald Trump

Američané vojensky udeřili na Sýrii, oznámil prezident  Donald Trump
14 / 04 / 2018, 07:15

Americký prezident oznámil, že USA zaútočily v noci na Sýrii kvůli údajnému chemickému útoku Asadova rěžimu v Dúmě.

K útoku se podle očekávání přidali Britové a Francouzi. USA použily při útoku tomahawky. Ty měly dopadnout na syrskou metropoli Damašek, kde svědci hlásili několik po sobě jdoucích výbuchů. USA chtějí tímto ,,preventivním" úderem dosáhnout toho, aby přestal Bašár Asad používat chemické zbraně proti vlastnímu obyvatelstvu. 

Trump oznámil, že nařídil americkým ozbrojeným silám, aby spustily údery na cíle související s chemickými kapacitami Asadova režimu, které má podle tvrzení USA používat proti civilistům. 

Rusko nebylo o útocích předem informováno, a již předtím varovalo USA, že  budou všechny americké rakety vypálené na Sýrii sestřeleny, a místo, z něhož byly odpáleny, se stane terčem odvetného útoku.

Mezitím vyzval Generální tajemník OSN Guterres zúčastněné strany, aby se chovaly zdrženlivě a nestupňovaly po útoku Američanů a spojenců situaci v Sýrii.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.