Američanka s dítětem se ubránila ozbrojeným zlodějům. Uložila dítě a začala střílet.

Američanka s dítětem se ubránila ozbrojeným zlodějům. Uložila dítě a začala střílet.
Popisek: Útočník Dawkinse a Samantha Bunce
11 / 11 / 2015, 12:30

21 letá dobrovolnice Národní gardy duchapřítomně vzala pistoli svého manžela a útočníky zahnala.

Samantha Bunce ze Severní Karolíny má za sebou hororovou situaci. V úterý ráno, zrovna když kojila svého čtyřměsíčního syna, uslyšela u předních domovních dveří, jak se někdo pokouší dostat do domu.

Popadla tedy dítě, uložila ho v patře v ložnici, kde sebrala zbraň svého manžela. Mezitím se už dostali útočníci do domu a když ji uviděli, zahájili střelbu. Samantha neváhala a ze schodiště střílela po zlodějích a nakonec je donutila uprchnout. Bohužel útočníci ji zasáhli do břicha a do ruky. Byla převezena do nemocnice v kritickém stavu, ale její stav se postupně zlepšuje. Podle jejího manžela, který byl v tu dobu v práci, ji zachránil jen vojenský výcvik, protože zachovala klid a rozvahu.

Samanthu Bunce nyní oslavují po celých Spojených státech jako hrdinku a vyjadřují jí obrovskou podporu. Dokonce zasílají i finanční dary, aby rodina mohla uhradit účty v nemocnici.

Policie již jednoho z útočníků, 23 letého Reco Latura Dawkinse zatkla a byl obviněn z pokusu vraždy a vloupání. Druhý podezřelý je stále na svobodě. 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.