Američanům šlo o ropu, ne o Kurdy

Američanům šlo o ropu, ne o Kurdy
25 / 10 / 2019, 10:00

Facebookový komentář novinářky a fotografky Markéty Kutilové k situaci v Sýrii.

"Rozhodl jsem o tom, že část amerických jednotek zůstane na východě Sýrie, aby tam chránily ropu. A my také rozhodneme, co s ní pak bude dál," řekl Donald Trump.

No tak jo, to že nechali Kurdy napospas Turecku a zemřelo přes 1000 lidí a 300 000 lidí bylo vyhnáno z domovů a tyhle lidi teď ovládne Rusko/Asad a Turecko, to je americkému prezidentovi dost jedno, ale jak jde o ropu a prachy.,.....to zná bratra. :-)

A já jsem si celou dobu říkala, že je to divný, že by nechali USA ropná pole Rusku/Asadovi.

A hle, nenechají. Před válkou zde měla kontrakt firma ConocoPhillips - americký ropný gigant sídlící v Texasu. /We produce oil and gas resources that power civilization/.

Trumpovi se ale musí nechat, že je to férovej chlap - řekne to na rovinu - jediný, co budeme v Sýrii chránit, je ropa....žádný balení do růžovýho papíru a la nám jde o lidi, demokracii a lidská práva. Všichni vidíme, že bohužel nejde no....zájem Trumpa evidentně je, aby zde kontrakt opět získaly americké firmy.

Jde o ropná pole Tanap a Omar. Jsou to největší zdroje syrské ropy, výtěžnost je tam asi 300 000 barelů denně, když to funguje....Ovládali je ISIS /ti prodávali do Sýrie a do Turecka/, pak je vybojovali Kurdové s podporou Američanů.

Teď jsou po bojích dost rozmlácená a mají malou výtěžnost.

Připomenu jen, že před válkou zde měla kontrakt firma Conoco - americký ropný gigant.

Byly jsme s Lenka Klicperova za poslední rok několikrát videa jsou z letošního února - už tenkrát bylo jasný, že jde o jedno z nejdůležitějších míst v Sýrii.

 

Zdroj: FB Markéta Kutilová

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace