Americká ambasáda varuje Američany před možnými útoky v Jihoafrické republice

Americká ambasáda varuje Američany před možnými útoky v Jihoafrické republice
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Jihoafrická republika
06 / 06 / 2016, 18:45

Americká ambasáda vydala v sobotu varování svým občanům, kteří se nacházejí v Jihoafrické republice.

USA varovaly prostřednictvím své ambasády v Jihoafrické republice, že v této zemi může dojít k možným útokům ze strany islámských fundamentalistů. Ohroženými místy mohou být na prvním místě velká obchodní centra či různé americké budovy v zemi. O nebezpečí útoků v Jihoafrické republice informovala agentura Reuters.

I když Jihoafrická republika již v minulosti deklarovala, že země je bezpečná, USA si myslí opak. Americká ambasáda vydala v sobotu v předvečer muslimského postního měsíce Ramadánu varování, že v zemi může podle jejích informací dojít k teroristickému útoku. Je to už druhé takové varování za poslední rok. První zveřejnila americká ambasáda v březnu.

Podle ambasády se mohou stát případným cílem útoku velká obchodní centra či nákupní střediska. Nabádá proto Američany zdržující se ve velkých městech jako Johannesburg či Kapské město k obezřetnosti. Ambasáda vydala prohlášení poté, co Islámský stát vyzval své bojovníky, aby provedli teroristické útoky během postního měsíce Ramadán.

Podle agentury Reuters se nachází v Jihoafrické republice velký počet přistěhovalců a turistů, tedy potenciálních cílů Islámského státu, země však není přímo napojená na Islámský stát.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace