Americká armáda má velký problém s novou pistolí - může sama vystřelit

Americká armáda má velký problém s novou pistolí - může sama vystřelit
22 / 08 / 2017, 02:30

Pistole firmy Sig Sauer, která byla vybrána jako pistole nové generace pro americkou armádu, totiž může vystřelit, pokud nabitá upadne specifickým způsobem na zem.

Zkoušky prováděné nadšenci do ručních zbraní potvrdily, že zbraň vystřelí, pokud nabitá dopadne pod určitým úhlem. Testování zbraně následovalo po zahájení soudního řízení o několik milionů dolarů od policisty z Connecticutu, který tvrdí, že byl zraněn poté, co jeho zbraň Sig 320 vystřelila a vážně ho zranila.

Psali jsme: Bodyguard a jeho zbraň: Walther PPQ M2, kterému se po 80 výstřelech loupe hlaveň

Policejní důstojník podal žalobu proti společnosti Sig Sauer ve výši 7 milionů dolarů, a tvrdí, že pistole má vadný bezpečnostní mechanismus. Minulý týden policejní oddělení v Dallasu pozastavilo používání Sig P320 právě kvůli obavám z uveřejněných testů.

Blogger Andrew Tuohy zkoušel upustit několik verzí P320 a zjistil, že všechny kromě jedné při pádu na zadní část zbraně vystřelily. P320 prošla oficiálním testem státu Kalifornie, ale tento test zkouší bezpečnost zbraně při pádu na bok, nebo hlaveň. Přitom pád na zadní stranu se spouští nemusí být zcela neobvyklý...

Společnost Sig Sauer již oznámila aktualizaci zbraně pro soukromé vlastníky P320.

Zdroj: i-hls.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace