Americká armáda po útocích na svoji loď zaútočila v Jemenu

Americká armáda po útocích na svoji loď zaútočila v Jemenu
Autor: US Navy|Popisek: Torpédoborec odpaluje raketu
13 / 10 / 2016, 07:15

Americká armáda zahájila raketové útoky z lodi na tři pobřežní radarová místa v Jemenu kontrolovaná šíity. Zásah je odplatou na neúspěšné raketové útoky na americkou loď v tomto týdnu. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním prohlášení Pentagonu.

Útoky schválené prezidentem Barackem Obamou představují první přímý vojenský zásah Washingtonu proti cílům kontrolovaným šíity. Pentagon dodal, že podle počátečních zjištění byla radarová místa zničena.

"Tyto omezené sebeobranné útoky se uskutečnily za účelem ochrany našich osob, našich lodí a naší svobody navigace na důležité námořní trase," uvedl mluvčí Pentagonu Peter Cook. "Spojené státy budou nadále vhodně reagovat na jakékoliv ohrožení našich lodí a komerční přepravy."

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace