Americká armáda přechází z Androidu na iPhone

Americká armáda přechází z Androidu na iPhone
Autor fotografie: US Army|Popisek: Ilustrační foto
23 / 07 / 2016, 13:45

Podle serveru Military.com, bude velitelství speciálních operací armády USA přecházet z telefonů s operačním systémem Android na iPhone.

V minulosti armáda dávala vojákům Android Tactical Assault Kit, vybavený variantou Samsungu Galaxy Note. Nový iPhone Tactical Assault Kit bude vybaven telefonem iPhone 6s.

Ačkoliv vedení americké armády musí změnu ještě potvrdit a udat důvod změny, podle zdroje, který mluvil se serverem Military.com je hlavním důvodem "zamrzání" telefonů s operačním systémem Android a nutnost jejich častého restartu. Naproti tomu iPhone s operačním systémem iOS byl armádou vyhodnocen jako "rychlejší a plynulejší".

Telefony s operačním systémem Android nezvládaly rozdělování obrazovky (splitscreen) při práci s armádním software.

"Při pokusu o spouštění aplikace na mapování tras a pohybu vojáků, který využívá splitscreen, se chytré telefony s Androidem často zasekávaly a často musely být restartovány, a celý proces stál drahocenné minuty," uvedl zdroj.

"Na iPhonech funguje bezproblémově," uvedl armádní zdroj, podle kterého je grafika iPhone čistá.

Není to poprvé, co armáda vybavuje svoje vojáky produkty od firmy Apple. V roce 2010 dostávali vojáci v Iráku a Afghánistánu iPody s translatorem do arabštiny, kurdštiny a dalších jazyků těchto oblastí. Stejně tak byly využívány iPady.

Zdroj: 9TO5Mac 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.