Americká B-52 proletěla necelé 4 kilometry od čínských umělých ostrovů

Americká B-52 proletěla necelé 4 kilometry od čínských umělých ostrovů
Autor: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto B-52
19 / 12 / 2015, 10:00

Americký bombardér na rutinní misi se dostal "omylem" na méně než 4 kilometry od čínských umělých ostrovů budovaných v Jihočínském moři.

O situaci informoval Wall Street Journal s odkazem na Pentagon. Mise se účastnily dva strategické bombardéry a jeden z nich se dostal poněkud blíže, než bylo plánováno a těsně minul umělý objekt v Spratleyho ostrovech. Pentagon podle listu vyšetřuje, jak je možné, že se bombardér dostal tak blízko k útesům ostrova.

Čína a její sousedi v Jihočínském moři soupeří o vlastnictví ostrovů a tento konflikt se stává zdrojem napětí mezi Pekingem a Washingtonem.

K podobnému průletu došlo i v listopadu, kdy byly americké stroje dokonce kontaktovány pezemním personálem ostrovů.

Zdroj: The Jerusalem Post

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace