Americká jaderná ponorka kolidovala s podpůrným plavidlem

Americká jaderná ponorka kolidovala s podpůrným plavidlem
Autor fotografie: US Navy|Popisek: USS Louisiana
21 / 08 / 2016, 02:30

Ponorka s balistickými raketami USS Louisiana (SSBN 743) se srazila s podpůrným plavidlem během provádění rutinních operací v úžině Juana de Fuca u pobřeží státu Washington 18. srpna 2016.

Kolize nastala v 6:00 hod, nebyla zjištěna žádná zranění personálu na obou lodích. Posouzení škod na ponorce a podpůrném plavidle probíhá. Incident je v současné době předmětem výzkumu.

Obě lodě se bezpečně vrátily do přístavu vlastními silami. Povrchové plavidlo se vrátilo bezpečně do přístavu v Port Angeles ve státě Washington a jaderná ponorka USS Louisiana se vrátila do domovského přístavu na námořní základně Kitsap Bangor, Washington. 

USS Louisiana (SSBN-743) je americká raketonosná jaderná ponorka. Jedná se o poslední, osmnáctou ponorku třídy Ohio a jmenuje se po osmnáctém státu USA.  Mottem je „Unie, spravedlnost a důvěra“. Loď nese ve své výzbroji 24 mezikontinentálních raket Trident II.

Zdroj: US Navy

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.