Americká legenda Garrett Super Scanner V – prostě jen zapněte a skenujte

Americká legenda Garrett Super Scanner V – prostě jen zapněte a skenujte
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Garrett Super Scanner V
20 / 12 / 2020, 09:00

Na test dorazil do SECURITY magazínu profesionální detektor kovů Garrett Super Scanner V, který je na trhu už od roku 1984 a verze Super Scanner V je jeho současnou verzí. Přístroj umožňuje bezpečnostním pracovníkům rychle ale důkladně skenovat osoby a tím pádem i zrychlit kontroly což může znamenat nejen spokojenější pracovníky ostrahy, ale i kontrolované osoby.

Ruční detektor Garrett Super Scanner V dokáže odhalit středně velkou pistoli na vzdálenost 20 cm, velký nůž do 15 cm a malé předměty jako žiletky, elektronické komponenty, malé šperky atd. na vzdálenost 8 cm.

Detektor kovu dorazil v krabici osazený baterií a ihned po vybalení bylo možné začít kontrolu, tedy kdybych byl pracovníkem ostrahy. Takto jsem jen pobíhal po bytě a kontroloval co mají děti v kapsách (na ženu jsem si netroufnul). Baterie o napětí 9V vydrží na 100 hodin provozu detektoru.

Detektor má celkem 3 kontrolky, kdy červená kontrolka signalizuje nález kovového předmětu, zelená kontrolka označuje zapnutý detektor a oranžová kontrolka slabé baterie. Přístroj je možné používat ve dvou režimech – tichém, kdy zařízení vibruje v okamžiku nálezu kovu a svítí červená dioda, nebo po přepnutí kolébkového vypínače do druhé polohy vydává vysoký tón. Při zapnutí zvukové indikace lze využít i možnosti připojení sluchátek, což umožní tiché skenování.

Přístroj je vybaven i tlačítkem pro eliminaci rušení, jako jsou například armovací tyče v budovách, které by mohly ovlivnit třeba skenování bot.

K detektoru se dá dokoupit například textilní držák na pásek nebo nabíječka pro dva akumulátory 9V.

Hodnocení:

Detektor Garrett je nádherným příkladem zařízení, které je zcela zaměřeno na práci, a ne na samotný přístroj. Tedy nikde se nic nenastavuje a vše funguje okamžitě po vybalení, a tedy i zaškolení pracovníka je v řádech minut. Garrett Super Scanner V padne skvěle do ruky a díky velkému skenovacímu povrchu maximálně urychluje kontroly a je tedy ideálním přístrojem na kontroly v historických budovách, sportovních arénách, letištích nebo i pro kontroly v soukromých objektech.

Rozměry a technické parametry detektoru:
šířka 8.3 cm
tloušťka 4.13 cm
délka 42 cm
hmotnost 500 g
provozní teplota -37°C až + 70°C
výdrž baterie: 45h (dobíjecí baterie), 100h (9V baterie)

Plusy:
- jednoduchá výměna baterií 9V
- zavěšovací poutko
- jednoduché ovládání

Scanner zapůjčila společnost SpyShop24

 

Tagy článku