Americká Národní garda obsadila Baltimore

Americká Národní garda obsadila Baltimore
Autor fotografie: CBS This Morning |Popisek: Národní garda v Baltimoru
28 / 04 / 2015, 18:30

Gardisti jsou rozmístěni po celém městě, ulice jsou zablokovány.

Je to poprvé, od roku 1968, kdy Národní garda potlačuje nepokoje v Baltimoru. Tehdy byla podobná situace v souvislosti s atentátem na Martina Luthera Kinga, uvádí The New York Times.

Masové nepokoje začaly v západním Baltimore v pondělí odpoledne jako reakce na zabití Freddiho Graye policisty. Situace se vystupňovala do té míry, že guvernér vyhlásil od dnešního večera výjimečný stav a všechny veřejné školy byly uzavřeny, více v článku "Americký Baltimore: rabování, požáry, demonstrace. Výjimečný stav a národní garda".

Největší škody způsobili místní středoškoláci, kteří napadali policisty, zapalovali policejní auta a budovy, vyrabovali místní obchody včetně obchodů s lihovinami. Po policistech házeli kameny a cihly, rozbíjeli výlohy. Hasičům bránili v záchranných pracích a také je napadali. Policie zasahovala pepřovým sprejem, ale nepodařilo se jim situaci zvládnout.

Policie uvedla, že bylo zraněno nejméně 15 policistů, došlo k zapálení 144 vozidel a 15 větších požárů. Zatčeno bylo už nejméně 200 lidí. 

Zdroj YouTube, CBS This Morning 

 

 

Tagy článku