Americká pilotka F-16 zasažena v Afghánistánu palbou z ručních zbraní

Americká pilotka F-16 zasažena v Afghánistánu palbou z ručních zbraní
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto F-16
19 / 10 / 2015, 21:30

Minulé úterý byla nad Afghánistánem poškozena americká stíhačka F-16 palbou z ručních zbraní.

Podle mluvčího Pentagonu Capt. Jeffa Davise došlo k poškození jednoho ze stabilizátorů a pilotka stroje musela provést neplánované přistání, kdy musela odhodit 2 externí palivové tanky a munici, než bezpečně se svou F-16 přistála.  

Video ukazuje Susan Harrington, která posílá rodině přání ke Dni nezávislosti.

Pilotce zasaženého stroje Capt, Susan Harrington se povedlo vrátit zpět na základnu v Bagramu, kde bezpečně přistála.

"Naši piloti stále čelí hrozbám ze země, ale jsou dobře vyškoleni a připraveni reagovat na jakoukoli hrozbu, nebo útok," řekla Susan Harrington.

Vyšetřování incidentu probíhá, aby mohla být určena zbraň, kterou byl stroj poškozen.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace