Americká vojenská helikoptéra se zřítila do moře u Japonska

Americká vojenská helikoptéra se zřítila do moře u Japonska
Popisek: Zřejmě se jednalo o helikoptéru Sikorsky UH-60 Black Hawk
12 / 08 / 2015, 11:00

Helikoptéra se zřítila, když se snažila přistát na lodi kousek od americké vojenské základny Camp Schwab na japonském ostrově Okinawa.

Všech 17 členů posádky bylo zachráněno, sedm mužů se zranilo. Japonský ministr obrany uvedl, že k pádu došlo kousek od ostrova Okinawa. Na ostrově sídlí hned několi amerických vojenských základen a je tam okolo 27 tisíc vojáků. Rozmístění amerických ozbrojených sil je součástí poválečné obranné spolupráce mezi USA a Japonskem.

K neštěstí došlo pravděpdobně ve chvíli, kdy se pilot snažil přistát na letadlovou loď. Přesná příčina pádu helikoptéry ale zatím není známa.

 

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace