Americká základní škola vnucuje žákům islám, křesťanství a Bibli zakazuje

Americká základní škola vnucuje žákům islám, křesťanství a Bibli zakazuje
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Korán
08 / 03 / 2017, 18:00

Základní škola v New Jersey vnucuje svým studentům výuku islámu, zatímco křesťanství cenzuruje.

Na základní školu v americkém New Jersey se začínají hromadit stížnosti kvůli jednoznačnému preferování islámu ve výuce. Zdejší učitelé podle některých nespokojených rodičů nutí žáky, aby věnovali zvýšené úsilí studiu islámu, který tvoří dominantní část výuky o světových náboženstvích. 

Na druhé straně jsou v této škole zakazovány symboly křesťanství a Bible se nemůže do školy nosit. Dvě nespokojené matky nyní promluvily o praktikách školy, které hraničí s diskriminací.

Nancy Gayerová prohlásila, že její syn, který je ve čtvrté třídě, nemohl přednést svou PowerPointovou prezentaci, protože obsahovala citace z Bible. Učitel prohlásil, že jeho prezentace patří do nědělní školy, ale nikoliv do ,,normální". Stejný metr se však neaplikuje podle Gayerové ve škole na islám.

Jak Gayerová řekla, její syn je systematicky obeznámen se ,,spletitostí" islámu a musel například v jedné hodině s ostatními sledovat ,,naučné" video o pěti pilířích islámu. Jedním z nich je i ten, že ,,Alláh je stvořitelem všeho, je to jediný opravdový Bůh." Podle Gayerové se jedná o snahu obrátit žáky manipulativními metodami na islám.

Druhé matce, Libby Hilsenrathové, se nelíbí, že ,,sedmáci" se do hloubky učí i o nejrůznějších aspektech islámu, zatímco například o křesťanství či judaismu se neučí nic. Hilsenrathové by nevadilo, kdyby se učilo o islámu v rámci výuky o světových náboženstvích, ale fakt, že je naprosto dominantním v osnovách školy, ji přijde z hlediska vzdělávacího procesu jako nespravedlivé a neobjektivní.

Tyto i jiné stížnosti, které obě ženy adresovaly školnímu inspektorovi, však nepomohly. Ten na ně reagoval tím, že učení o jiných náboženstvích včetně islámu patří do osnov školy. Odmítl se s nespokojenými matkami setkat. Ty jsou naopak v okolí nálepkováni jako ,,islamofobky"

 

psali jsme:

Muslimská učitelka v Egyptě bila křesťanské studentky, které neuměly Korán zpaměti

 

Zdroj: dailywire.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.