Americké CDC varuje: do začátku roku 2015 až 1,4 milionu nakažených ebolou

Americké CDC varuje: do začátku roku 2015 až 1,4 milionu nakažených ebolou
Autor fotografie: wikipedie|Popisek: Ilustrační foto
24 / 09 / 2014, 11:00

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) varuje na základě lékařské studie, že v Africe může být v příštím roce až 1,4 milionu nakažených.

Epidemie smrtícího viru si podle Světové zdravotnické organizace (WHO) vyžádala již nejméně 2811 mrtvých, tedy víc než polovinu z 5864 nemocných. Mezi nakaženými je přes 300 lékařů a dalších zdravotníků, nejméně 151 z nich již zemřelo. Dosud uveřejněné odhady jsou podle CDC podhodnocené a nakažených je podstatně více, než uvádí dosud zveřejněné odhady. 

O tématu jsme již psali v našem článku Ebola! Směšná panika nebo děsivá ignorance? Obojí.

Dramatický vývoj je především v Libérii, kde se každých 15 až 20 dnů zdvojnásobuje počet nakažených. Podobná situace je i v Sierra Leone a Guinei, kde se zvyšuje počet nakažených každých 30 až 40 dnů. Při těchto trendech, a pokud nebudou přijata odpovídající hygienická a lékařská opatření, předpovídá CDC, že v afrických zemích do začátku příštího roku přibude 0,5 až 1,5 milionu nakažených.

ebola v Africe- září 2014

Zdroj: WHO

K zastavení epidemie je nutné okamžitě přijmout v místech nákazy hygienická opatření včetně zajištění nezávadné vody, zastavení rituálních pohřbů a změny v chování místní populace.

Předpověď je dramatická, ale není v ní počítáno s již vyslanou humanitární pomocí včetně 3 tisíc příslušníků americké armády a 500 zdravotnických pracovníků.

Psali jsme také:

Ebola! Směšná panika nebo děsivá ignorance? Obojí.

Rada bezpečnosti OSN: epidemie eboly v Africe je "hrozbou pro mezinárodní mír a bezpečnost"

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.