Americké letectvo zaútočilo na al-Kajdu v Jemenu

Americké letectvo zaútočilo na al-Kajdu v Jemenu
Autor: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto F-15
23 / 03 / 2016, 18:15

Spojené státy provedly 23. března nálet proti výcvikovém táboře al-Kajdy v Jemenu, zabity byly "desítky" bojovníků. Informaci oznámilo americké ministerstvo obrany.

Ministerstvo obrany sdělilo, že zatímco výsledky náletu jsou stále vyhodnocovány,  "úder na AQAP (al-Kajda na Arabském poloostrov) značně snížil její schopnosti používat Jemen jako základnu pro útoky ohrožující americké občany, a demonstruje závazek USA porazit al-Kajdu a ničit její bezpečná útočiště".

Podle zpráv z médií, bylo zabito více než 40 bojovníků a téměř tolik raněno během náletu, který zasáhl tábor Hajr ve středu Somálska.

I když nebyly zveřejněny žádné podrobnosti týkající se tohoto útoku, je pravděpodobné, že americké letadlo které vedlo útok působilo buď z Džibuti ve východní Africe nebo ze základny Royal Air Force (RAF) Lakenheath ve Velké Británii.

K útoku byl údajně použit stroj Boeing F-15E Strike Eagle.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace