Americké úřady budou tvrdě trestat majitele neregistrovaných dronů

Americké úřady budou tvrdě trestat majitele neregistrovaných dronů
21 / 02 / 2016, 14:30

V USA se bez registrace dronu pořádně nezalétáte.

FAA, Federal Aviation Administration, Federální úřad pro leteckou zprávu spustil 21.prosince loňského roku systém pro registraci všech dronů v USA, které váží více než 250 gramů a méně než 25 kilogramů, včetně všech přepravovaných věcí, které nejsou důležité k provozu dronu, například kamera nebo náklad. Prvních třicet dnů byli majitelé dronů osvobozeni od platby pětidolarového poplatku a za tu dobu se zaregistrovalo nejméně 320 tisíc dronů. Zdroj: faa.gov

Pokud má vlastník dron již delší dobu, měl jej zaregistrovat nejpozději do 19. ledna 2016, následně byla lhůta prodloužena do 19. února 2016. 

Americká federální vláda svůj plán na razantní omezení bezpilotních letadel pro soukromé účely oznámila už v pondělí 19. října. 

Při registraci je třeba uvést jméno, bydliště, kontaktní údaje a informace dronu. Poté je vygenerován certifikát s jedinečným číslem, které musí být uvedeno na dronu. Registrace také zahrnuje poplatek 5 dolarů (zhruba 125 korun).  Pokud majitel koupil dron po spuštění systému, je nutná registrace ještě před prvním vzletem.

Registraci musí provést všichni vlastníci starší 13 let, pokud jsou mladší, musí za ně registraci provést jiná oprávněná osoba. 

Motivací k registraci mají být uživatelům pokuty, které FAA slibuje. Za let bez registrace má být pokuta až 27 500 dolarů (zhruba 680 000 korun). Pokud se navíc majitel s neregistrovaným dronem dopustí přestupku (let v zakázané zóně, ublížení na zdraví, stalking, apod.), může mu být udělena pokuta až 250 000 dolarů, což je přes šest milionů korun a současně majiteli hrozí i tři roky vězení. Zdroj: itnetwork.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace