Americké vojenské letadlo havarovalo v Afgánistánu: 11 mrtvých, mezi nimi 5 civilistů

Americké vojenské letadlo havarovalo v Afgánistánu: 11 mrtvých, mezi nimi 5 civilistů
Autor fotografie: Wikipedia/US Air Force|Popisek: C-130J
03 / 10 / 2015, 23:15

Nehoda nebo sestřelení?

Americký vojenský dopravní letoun C-130J  havaroval po půlnoci z pátka na sobotu na letišti v Jalalabadu ve východním Afghánistánu. Americká armáda uvedla, že při havárii zahynulo všech šest členů posádky a pět civilních cestujících. (Zdroj: euronews.com)

V současnosti probíhají v Afgánistánu prudké boje mezi Talibanem a koaličními jednotkami spolu s afghánskými bezpečnostními silami, které ve čtvrtek dobyly zpět centrum strategického města Kunduz na severu Afghánistánu.

Podle armády nesestřilo letadlo hnutí Taliban, ale jednalo se o nehodu a její příčiny se vyšetřují. Ve východním Afghánistánu působí přibližně deset tisíc amerických vojáků, ale jejich počty by se měly do konce roku snížit.

Západ varuje Rusko před útoky na civilní cíle v Sýrii. Mezitím NATO omylem vybombardovalo afgánskou nemocnici


YouTube, WPRI

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace