Americký 11letý kluk zabil 8letou holčičku. Nechtěla mu prý ukázat štěně

Americký 11letý kluk zabil 8letou holčičku. Nechtěla mu prý ukázat štěně
Popisek: Oběť teprve 11letého střelce
06 / 10 / 2015, 15:30

Podle neziskové organizace The Gun Violence Archive, bylo jen za tento rok zabito nebo zraněno 559 dětí do 11 let!

Násilí v USA se stále stupňuje i u nezletilých. Důkazem je vražda, kterou o víkendu spáchal teprve jedenáctiletý chlapec ze státu Tennessee. Obětí se stala jeho osmiletá sousedka McKayla Dyer, která mu nechtěla ukázat své nové štěňátko. Chlapec dívku zastřelil otcovou zbraní. Policie pachatele již zadržela a celou věc vyšetřuje.

Podle maminky oběti chlapec dívku již dříve šikanoval. Stěžovala si proto řediteli školy, kam oba chodili. "Na chvíli toho nechal a pak jí najednou včera zastřelil," uvedla krátce po neštěstí Latasha Dyer.

"Byla to skvělá holčička. Byla to maminčina holka. Bez ohledu na to, v jak špatné jste mohli být náladě, vždycky vás dokázala rozesmát. Chtěla bych jí zpět ve své náruči," dodala zdrcená maminka.

V USA se při tom nejedná o ojedinělou tragédii. Podle šokující statistiky americké neziskové organizace The Gun Violence Archive došlo na území Spojených států jen za tento rok k 40 tisícům útoků střelnou zbraní - zraněných nebo zabitých dětí ve věku do 11 let bylo 559, mezi 12 a 17 už bylo přes 2000 obětí. K hromadné střelbě došlo v 265 případech a v amerických školách  se letos střílelo 45krát. Neúprosná statistika o vzrůstání násilí v USA nahrává odpůrcům volného držení střelných zbraní. 

 Zdroj:BBC

Tagy článku