Americký Ferguson: "Den občanské neposlušnosti"- pepřový sprej, násilí a 70 zatčených

Americký Ferguson: &quote;Den občanské neposlušnosti&quote;- pepřový sprej, násilí a 70 zatčených
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Obyvatelé města vyhlásili pondělí "národním dnem občanské neposlušnosti"
11 / 08 / 2015, 10:30

Nepokoje pokračovaly i v noci na dnešek, atmosféra ve městě je velmi napjatá poté, co byl při střetech s policií v pondělí zraněn další černošský mladík. Ve městě byl vyhlášen výjimečný stav.

Obyvatelé města vyhlásili pondělí "národním dnem občanské neposlušnosti", který navázal na nedělní akce připomínající smrt černošského mladíka Michaela Browna, kterého tam před rokem zastřelil bělošský policista.

Ferguson hoří!

Při asi dvoukilometrovém pochodu kráčeli demonstranti k místní soudní budově. Během protestu volali po postihu policistů, kteří si údajně za cíl svých agresivních akcí vybírají příslušníky národnostních menšin. Mezi asi 70 osobami, které policie zadržela, byl i místní občanský aktivista Cornel West. Policie zasáhla přesto, že demonstrace byla pokojná. Protestující dav totiž blokoval vstup do justiční budovy.

4.12.2014 / Černá série sporných verdiktů po násilných zásazích policistů proti černým spoluobčanům pokračuje.

Další pochody městem pokračovaly i v pondělí po desáté hodině večer. Strhlo se několik potyček s policisty a ti zadrželi dalších nejméně devět osob, napsal deník St. Louis Post-Dispatch. "Neovladatelný dav lidí hází na policejní důstojníky lahve se zmrzlou vodou," napsalo tehdy místní policejní velitelství na Twitteru. "Ti, kteří se budou chovat násilně, budou zadrženi," dodalo. Podle svědků policisté použili proti demonstrantům i pepřový sprej.

Spravedlnost pro všechny nebo jen pro některé?

Pondělní nepokoje ve Fergusonu následovaly po demonstracích, které v noci na pondělí vyústily ve střelbu se dvěma zraněnými. Jeden ze zraněných, mladík jménem Tyrone Harris, byl údajně přítelem zastřeleného Michaela Browna. Jeho stav je podle lékařů kritický.

YouTube, USA TODAY 

YouTube, RT America 

YouTube, AJ +

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace