Americký filmař napaden ve švédské no-go zóně

Americký filmař napaden ve švédské no-go zóně
Autor: Screenshot / Dagbladet |Popisek: americký filmař Ami Horowitz
16 / 12 / 2016, 22:15

Alespoň to tvrdí americký filmař Ami Horowitz, který chtěl natočit dokument o současném Švédsku.

Video: Stockholm v plamenech. Série žhářských útoků na zaparkovaná vozidla

Americký dokumentarista židovského původu Ami Horowitz se vydal do švédského Stockholmu natočit dokument o skutečných dopadech švédské imigrační politiky. Současně chtěl vyvrátit dohady o tom, že ve Švédsku údajně vznikají tzv. no-go zóny. Přestože byl přesvědčen, že se jedná o nadsazené zprávy, které se nezakládají na pravdě, vlastní zážitek ho donutil změnit názor.

 

Podobná situace potkala televizní štáb australského pořadu "60 Minut", který chtěl zadokumentovat život muslimů na předměstí švédského Stockholmu. Při natáčení začátkem března napadli členy štábu uprchlíci ze Somálska, Sýrie a Iráku. Informaci zveřejnil už 2. března server news.com.au.

Když se pokoušel natáčet na na stockholmském předměstí Husby, neznámí útočníci ho surově napadli, zbili a zkopali a dokonce i škrtili. Podle jeho vlastních slov se jednalo o gang přistěhovalců, který ho odtáhnul do jedné z budov a tam ho zmlátili a to jen kvůli tomu, že nechtěli být filmováni. Zdroj: parlamentnilisty.czdailymail.co.uk

„Útok nepodnítilo nic jiného, než jenom naše přítomnost," vysvětloval později filmař americké stanici Fox. „Můj štáb utekl, když se přiblížili, ale protože jsem měl mikrofon, máme několik prvních sekund útoku. Opakovaně mě udeřili, kopali, a škrtili mě, celá řada kolemjdoucích to jen sledovala. Nakonec mě odtáhli do budovy, v té chvíli jsem si myslel, že mě tam dorazí," popisoval útok Horowitz.

Ve Švédsku roste počet no-go zón, policie údajně ztratila kontrolu nad bezpečnostní situací

„Jakmile jsme byli uvnitř vestibulu bytového domu, pokračovali v brutálním útoku. Ale o několik vteřin později někdo otevřel dveře bytu přímo nad námi a to je naštěstí vystrašilo, takže se dali na útěk," vysvětluje Američan. Zdroj: eurozpravy.cz

O problému s městskými částmi, které ovládají místní klany, které tvoří přistěhovalci z bývalé Jugoslávie, Íránu, Iráku a Libanonu., jsme psali v článku "Švédsko na cestě do pekla: 55 NO-GO zón"

Horowitz nahlásil napadení místní policii, ta mu ale údajně řekla, že "s tím nemůže nic dělat". Filmař dodává: „Sám jsem produktem imigrace a nejen, že jsem neměl problém s imigrací, ale jsem jedním z jejích největších zastánců. Ale reálná situace, zejména po celé Evropě, je taková, že hromadné přijímání přistěhovalců z islámských zemí je spojeno s prohlubujícími se sociálními problémy po celém kontinentu." Zdroj: breitbart.comlifezette.comisraelnationalnews.com

Bývalý švédský policista otevřeně promluvil o kriminalitě ve Švédsku

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace