Americký hotelový řetězec míří na Kubu

Americký hotelový řetězec míří na Kubu
Autor: Guillaume Baviere (CC BY 2.0)|Popisek: Ulice v Havaně
20 / 03 / 2016, 11:00

Americký hotelový řetězec Starwood se stal první americkou firmou, která uzavřela dohodu s kubánskými úřady od revoluce z roku 1959.

Starwood zrenovuje a  bude provozovat tři hotely v kubánském hlavním městě Havaně. Mluvčí společnosti řekl, že udělají "mnohamilionové investice, aby hotely byly podle našich standardů".

Tato zpráva přichází v předvečer návštěvy prezidenta Obamy na ostrově - bude to první prezident USA za téměř 90 let.

Díky této návštěvě a podobným ekonomickým krokům obě strany doufají, že nové vazby budou nevratné. Cestovní ruch na Kubě je velmi vysoký a to včetně prudkého nárůstu počtu návštěvníků z USA díky omezení restrikcí cestování na Kubu prezidentem Obamou.

Starwood je v současné době terčem potenciálně největšího převzetí americké společnosti ze strany čínských podnikatelských kruhů, kdy tento řetězec dostal nabídku ze strany pojišťovny Anbang, která již vlastní slavný hotel v New Yorku Waldorf Astoria. Nabídka je na 13 miliard dolarů, což je více než nabídka ze strany americké společnosti Marriott International.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace