Americký letecký úder zabil 150 islamistů

Americký letecký úder zabil 150 islamistů
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto
08 / 03 / 2016, 07:45

Americký letecký úder zabil více než 150 bojovníků al-Shabab v Somálsku,oznámil včera Pentagon.

Mluvčí kapitán Jeff Davis řekl, že nálet zasáhnul výcvikový tábor, útok "ve velkém měřítku", byl dlouhodobě naplánován..

"Věděli jsme, že chtějí (ozbrojenci) opustit tábor a představují bezprostřední hrozbu pro USA a síly Africké unie," řekl kapitán Davis. "Počáteční odhady jsou, že více než 150 teroristických bojovníků bylo odstraněn," dodal.

Mluvčí Davis oznámil, že útok vedly jak drony, tak letadla s posádkou. Samotná akce proběhla v sobotu a cílila na tábor Raso, školící středisko teroristů asi 195 kilometrů severně od hlavního města Mogadišu.

Podle Davise byl tábor byl pod dohledem už po určitou dobu, a vzhledem k okolnostem nastala operační fáze, tedy likvidace islamistických ozbrojenců. Dodal, že skupina se blížila dokončení specializovaného školení na "útočné operace", ale neposkytl žádné podrobnosti o údajných plánech teroristů.

Al-Shabab - pobočka Al-Káidy, byla vytlačena z Mogadiša mírovými silami Africké unie v roce 2011, ale pokračovala v častých útocích s cílem svrhnout západem podporovanou vládu.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace