Americký letoun s 11 lidmi na palubě se zřítil u ostrova Okinawy

Americký letoun s 11 lidmi na palubě se zřítil u ostrova Okinawy
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: C-2 Greyhound
22 / 11 / 2017, 10:30

Jihovýchodně od ostrova Okinawy se do Filipínského moře zřítil americký letoun s 11 lidmi na palubě. Pátrací operace jsou v plném proudu a zahrnují i letadlovou loď USS Ronald Reagan.

Letoun, na jehož palubě bylo 11 lidí, se měl zřítit do moře u ostrova Okinawy dnes odpoledne místního času. Záchránáři zatím vylovili z moře osm členů posádky, po třech zbývajících pátrají. Není zatím z dostupných informací jasné, zda jsou naživu či mrtví.

psali jsme: Americký vojenský vrtulník Sikorsky CH-53 Sea Stallion se zřítil v Japonsku

Zatím není zcela zřejmé, o jaký stroj se mělo jednat, server RT.com uvedl, že šlo o transportní letoun Grumman C-2 Greyhound. O něm hovoří i japonská média. Tento letoun zpravidla přepravuje náklad, poštu a lidi mezi pobřežními základnami a letadlovými loděmi.

Příčina havárie není jasná. Nicméně podle vyjádření amerického námořnictva mohly být na vině technické problémy s motory Greyhoundu.

psali jsme: Španělský Eurofighter Typhoon se zřítil nedaleko Albacete po oslavách státního svátku. Pilot zemřel

Za poslední měsíc se jedná již o druhou nehodu amerického stroje. Před měsícem se americký vojenský vrtulník Sikorsky CH-53 Sea Stallion zřítil v japonské vesnici Takae v okinawské prefektuře. Nehodu všichni přežili.

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace