Americký miliardář Soros hýbe světem prostřednictvím neziskovek

Americký miliardář Soros hýbe světem prostřednictvím neziskovek
17 / 08 / 2016, 20:30

Jím podporované neziskové organizace mají za cíl podporovat evropskou integraci, migraci, podpořit LGBT komunitu. Za 33 let už utratil 13 miliard dolarů.

Organizace DC Leaks zveřejnila více než 2500 dokumentů, které jasně prokazují, že se miliardář George Soros snaží ovlivnit migrační politiku, směřování dalšího vývoje jednotlivých států i výsledek amerických nebo evropských voleb prostřednictvím svých finančních zdrojů. Všechny dokumenty jsou ke stažení na serveru soros.dcleaks.com

Sorosova Open Society Foundations rozdala v průběhu posledních třiceti let více než 13 miliard dolarů. 

Miliardář Soros má pro EU řešení. Nové daně, povinnost přijímat uprchlíky a integrovat je do společnosti

Světová imigrační politika

Nadace amerického miliardáře George Sorose Open Society Foundations (OSF) považuje migrační krizi za příležitost, jak ovlivňovat imigrační politiku v globálním měřítku. Mimochodem tento think tank OSF je jednou z nejméně transparentních organizací na celém světě. Zdroj: parlamentnilisty.czdailycaller.com

Autoři zprávy se zaměřují na jeden z projektů OSF, jehož cílem je ovlivňovat migrační politiku po celém světě. V současné migrační krizi spatřují příležitost, jak by mohla být Open Society Foundation ve svém úsilí ještě úspěšnější a uvádí „Jedním z našich cílů je zefektivnit postupy, které jsme v minulosti použili k dosažení změn na mezinárodní úrovni,“ 

V jedné části zprávy je popisováno, jak „nejméně transparentní americký think-tank“ pracuje se světovými politickými vůdci na utváření migrační politiky. „Mimo jiné bychom měli aktivně podporovat klíčové hráče, aby bylo možné dosáhnout změn v pravidlech, předpisech a zákonech, které se věnují oblasti přistěhovalecké politiky,“ píše se ve zprávě.

„Současná migrační krize vytváří prostor pro změny migračního systému a celosvětové migrační politiky. Rozvojové země G77, sdružené při OSN zajistí, že problematika imigrace zůstane na mezinárodní úrovni hlavním tématem. Probíhající uprchlická krize tak skutečně přináší příležitost reformovat současný migrační systém. Ať už skrze stávající multilaterální systém, či tím, že se spojí dohromady více jedinců a ti následně přijdou s inovativním řešením.“

Americké prezidentské volby 

Doposud věnoval prezidentské kampani Hillary Clintonové a některým dalším demokratům přes 25 milionů dolarů. Do listopadových voleb se dá ovšem očekávat, že se toto číslo podstatně navýší.

Soros dále poskytl finanční prostředky nevládní organizaci Media Matters, která byla založena Davidem Brockem v úmyslu zastavit šíření „konzervativní dezinformace“ v amerických médiích. David Brock je již dlouholetým blízkým spolupracovníkem Hillary Clintonové, které pomáhá například s šířením pro-clintonovské ideologie na americkém internetu.

Informace o jisté formě spolupráce mezi Georgem Sorosem a Hillary Clintonovou sahají až do období, kdy Clintonová působila ve funkci ministryně zahraničí Spojených států. Jeden z e-mailů zveřejněný serverem WikiLeaks v roce 2011 dokazuje, že Soros „doporučil“ Clintonové, aby „zasáhla“ do vnitřních záležitostí Albánie, což Clintonová učinila.

Soros dále přímo profitoval ze smlouvy o volném obchodu s Panamou podepsanou v roce 2011, o kterou se z velké míry zasadila Clintonová. Většina ze Sorosových aktiv byla součástí skandálu Panama Papers. Podepsaná dohoda mezi USA a Panamou umožnila mnohým miliardářům zemi využít jako daňový ráj.

Vývoj v Evropě i v ČR

Pod nadaci Open Society Foundation spadá mnoho dalších nadací, které působí primárně ve střední a východní Evropě. Soros je založil již v 80. letech, kdy zprvu začal podporovat hnutí jako polskou Solidaritu a československou Chartu 77. Jeho cílem bylo vychýlit země střední a východní Evropy ze socialistického orbitu a pevně je umístit do kapitalisticky-tržního prostředí.

Jednou z takových nadací působících již od počátků devadesátých let na Ukrajině je International Renaissance Foudation, která má sídlo v Kyjevě a finančně sponzoruje mnohé ukrajinské nevládní organizace, kulturní a akademické instituce, vydavatelství a jiné organizace podobného typu. Soros byl vášnivým zastáncem Ukrajiny po státním převratu. Podle materiálů navrhoval změny ve fungování Evropské unie s tím, že by finance vydělené pro Evropany putovaly do Kyjeva.  Částky zmíněné v dokumentu dosahují astronomických výšin.

Jeden z dokumentů s názvem „IRF Ukraine budget 2014“ obsahuje přesný výpis rozpočtu organizace na rok 2014. Mimo jiné se v něm vydělují finanční prostředky na „školení ukrajinských soudců a advokátů“. Granty jsou rovněž udíleny ukrajinským investigativním novinářům a protikorupčním pracovníkům.

Pěti prioritními státy byly v roce 2014 Francie, Maďarsko, Řecko, Itálie a Nizozemsko. Celkové výdaje Sorosovy nadace na „evropské volební projekty“ v roce 2014 činily 6,16 milionu dolarů.

LGBT komunita

Italská organizace Arcigay, která v roce 2014 dostala od Sorose bezmála 100 tisíc dolarů (zhruba 2,4 milionu Kč) na to, aby „reprezentovala požadavky LGBT komunity… s cílem minimalizovat rozdíl mezi italskými a EU standardy.“ Peníze byly zřejmě dobře vynaložené, letos byly v Itálii legalizovány homosexuální svazky. Finanční podporu poskytl maďarsko-americký miliardář i podobné organizaci v Řecku, tam bylo registrované partnerství homosexuálů schváleno již loni těsně před Vánocemi. Zdroj: blesk.cz

Problematika globálního oteplování

Skupině kolem bývalého amerického viceprezidentai Al Gora, který byl na konci 90. let významným zastáncem Kjótského protokolu, daroval v průběhu tří let miliony dolarů, aby vytvořil "politický prostor k agresivnímu působení USA proti globálnímu oteplování". Každoročně se mělo jednat o částku deseti milionů dolarů. Zdroj: dailycaller.com

Gore byl spoluzakladatelem Aliance pro ochranu klimatu (ACP), která byla založena v roce 2006 a v roce 2008 tato Aliance zahájila kampaň v hodnotě 300 milionů dolarů, jejíž cílem bylo "povzbudit Američany, aby se zasadili o agresivní snižování emisí skleníkových plynů," Zdroj: The Washington Post .

Politolog a publicista F. William Engdahl ve svém článku tvrdí, že německá kancléřka Angela Merkelová postupuje při „řešení“ migrační krize podle předem připravených „notiček“, jejichž autorem je prý americký multimiliardář a filantrop George Soros. 


Exprezident Václav Klaus se ve svém rozhovoru pro jedno ze švýcarských internetových médií obul do vlivného amerického multimiliardáře a filantropa George Sorose, který je znám celosvětovou podporou proamerických nadací a neziskových organizací, které samy sebe proklamují jako nástroje pro šíření demokracie a lidských práv. Na adresu Sorose uvedl:

„Můj názor na pana Sorose je absolutní, čtvrtstoletí trvající, konstantní, neměnný. Pan Soros je zlo. Pan Soros, cokoliv řekne, je špatně. Cokoliv udělá, je špatně. Tato věta patří mezi ty Sorosovy věty. V tomto smyslu jsem se já velmi snažil o to, aby se jeho instituce neusídlily tady v České republice. Nemohl jsem nikdy zakázat, ani jsem nikdy neaspiroval na to, abych mu zakázal jeho think-tank. Ale když chtěl svůj think-tank přeměnit na univerzitu, která by byla respektována podle českého práva, tak jsem řekl rezolutní nikoliv. On se mohl zbláznit a odešel do Budapešti. Takže tam mají nadílku Sorose. Ale to neznamená, že nemá spoustu jiných cestiček, kterými dosahuje do České republiky,“ řekl Klaus. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace