Americký policista zastřelil dalšího neozbrojeného černošského mladíka. Přál si nezemřít mladý...

Americký policista zastřelil dalšího neozbrojeného černošského mladíka. Přál si nezemřít mladý...
Autor fotografie: Photo ANGELO STATE UNIVERSITY|Popisek: Christian Taylor
09 / 08 / 2015, 14:00

Devatenáctiletý student a fotbalista Christian Taylor se svým SUV prorazil dveře autosalonu v texaském Arlingtonu. Policista, který je ve službě teprve rok, ho na místě zastřelil.

V pátek po půlnoci nahlásili zaměstnanci bezpečnostní agentury vloupání do objektu autosalonu v Arlingtonu. Na kamerovém systému zaznamenali muže, který se prochází po obchodě.

Uživatel Say Cheese TV zveřejnil na YouTube celý videozáznam z bezpečnostních kamer:


Po příjezdu policejní hlídky se v autosalonu, podle tvrzení policistů "strhla hádka". Devětačtyřicetiletý policista Brad Miller na Taylora vystřelil ze své služební zbraně a ten na místě zemřel. Devatenáctiletý Christian Taylor měl v minulosti problém se zákonem, dostal půlroční podmínku za držení „regulované látky“. Jinak byl jeho trestní rejstřík čistý. Studoval na státní univerzitě v texaském San Angelu, kterou reprezentoval v americkém fotbalu. Byl výborný společník a šprýmař, uvedl jeho fotbalový trenér. Jeho smrt šokovala celý kampus.

O něco více než týden před svou smrtí, Taylor uvedl na svém tweetu "Nechci umřít příliš mladý."

twitter

Zdroj YouTube, PigMine 2

Policista Miller je mimo službu,  což je běžný postup. Vyšetřovatelům ale práci komplikuje fakt, že místní policisté, na rozdíl od kolegů v jiných amerických městech, nenosí na uniformě kameru. Samotnou střelbu nezachytily ani bezpečnostní kamery rozmístěné v obchodě, jejichž záznam už policie prohlížela.

Americký policista zastřelil prchajícího černocha. Nereagoval na výzvu.

Další neozbrojený černoch zastřelen policistou

V neděli uplyne přesně rok od chvíle, kdy po zásahu z policejní zbraně zemřel ve Fergusonu na předměstí St. Louis neozbrojený mladík Michael Brown. Jeho smrt vyvolala obrovskou vlnu protestů i násilností. Strážníka Darrena Wilsona v březnu očistilo americké ministerstvo spravedlnosti.

Zdroj: zpravy.idnes.czangelosports.com, CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace