Americký problém sílí

Americký problém sílí
Autor: Dahboo777|Popisek: Protesty napříč USA
15 / 12 / 2014, 12:30

15.12.2014 / Stranou pozornosti českých médií zůstává krize, kterou ve Spojených státech způsobilo chování policie k občanům černé pleti. Protestující obviňují policii z rasismu v řadě měst USA.

Pochody proti policejní brutalitě, které se rozšířily po Spojených státech poté co policisté, kteří způsobili smrt dvou neozbrojených černochů, nebyli postaveni před soud, neutichly ani o víkendu. V některých městech naopak sílí.

Dosud zřejmě největší protestní pochod se odehrál o víkendu v New Yorku. Účastnily se ho statisíce protestujících. Rozsah konfliktu ukazuje i videozáznam natočený z budovy na rohu newyorské 6th Avenue a 29 Street.

Psali jsme také:

Spravedlnost pro všechny nebo jen pro některé?

Další neozbrojený černoch zastřelen policistou

Další vlna protestů v USA

Bál jsem se o život!

Ferguson hoří!

Násilí dětí a násilí na dětech v USA. Chmurné vyhlídky

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace