Americký profesor velebil právo šaría: Usekávání rukou zlodějům je správné

Americký profesor velebil právo šaría: Usekávání rukou zlodějům je správné
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: muslimové
27 / 05 / 2016, 07:00

Profesor na Atlantic Florida University Bassem Al Halabi v panelové diskusi souhlasil s praktickým zaváděním práva šaría.

Al Halabi, profesor počítačové vědy na Atlantic Florida University, při panelové diskusi hájil muslimské právo šaría i usekávání rukou zlodějům. V debatě, jež se týkala islámu a terorismu ve světě, Al Halabi prohlásil, že šaría se běžně praktikuje v USA, například v Islámském centru Boca Raton na Floridě.

Al Halabi v debatě nejprve odůvodňoval správnost existence práva šaría:

,,Ve státech na Blízkém východě, kde není šaría praktikována, desítky a stovky lidí umírají každý den kvůli organizovanému zločinu. Lidé zabíjejí jiné lidí pro krádež pizzy za 10 dolarů. Takže když právo šaría hovoří hovoří o trestu smrti, a i když to zní hodně drsně, ale pokud je toto řešení jak předcházet jakémukoliv zločinu, i pak má takové řešení mnoho pravidel a regulací."

Profesor potom hájil usekávání rukou zlodějům:

,,Já se zmíním o jednom (trestu) a zde se na chvíli zastavím. Řekněme například usekávání rukou lidem, kteří kradou. Zní to velmi přísně a barbarsky, já vím. Ale i kdyby se useknutí rukou týkalo jedné či dvou osob, a pak už by nebylo žádné kradení v celé zemi, tak je to mnohem lepší řešení než umírání stovek lidí každý den."

 

Zdroj: Dailycaller.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.