Americký reportér zadržený v Turecku byl po třech dnech propuštěn. Nemohl si předtím zavolat ani rodině, ani právníkovi

Americký reportér zadržený v Turecku byl po třech dnech propuštěn. Nemohl si předtím zavolat ani rodině, ani právníkovi
Autor: Flickr.com|Popisek: turecká vlajka
01 / 01 / 2017, 16:30

Reportéra listu The Wall Street Journal Diona Nissenbauma po třech dnech zadržení Turecko propustilo. Předtím byl tři dny ve vazbě, aniž by si mohl zavolat rodině či právnímu zástupci.

To v sobotu v prohlášení potvrdil editor listu The Wall Street Journal Gerard Baker.

Podle serveru The New York Times mělo Nissenbaumovo zadržení souvislost s tureckým zákazem publikovat některá videa, jež se týkají poprav tureckých vojáků katy Islámského státu.

V tomto případě mělo jít o video, na němž jsou dva turečtí vojáci upáleni zaživa.

Turecko po nezdařeném puči  zadržuje nepohodlné zahraniční novináře vcelku běžně. Některé z nich obviňuje z toho, že píší ,,propučisticky" a jsou jednostranně zaměřeni proti Turecku.

Sám Nissenbaum ke svému věznění ale prohlásil, že s ním ve vazbě bylo zacházeno dobře.

 

nepřehlédněte:

Francouzský novinář bude vyhoštěn z Turecka, byl na straně ,,pučistů"

 

Zdroj: nytimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace