Americký robotický pes byl odvolán z akce, měl být symbolem rasismu

Americký robotický pes byl odvolán z akce, měl být symbolem rasismu
Autor: Boston Dynamics|Popisek: Robotický pes
04 / 05 / 2021, 17:00

Robotický pes bude stažen z ulic, stačil během zkoušek vzbudit pobouření.

Neworský starosta Bill de Blasio nařídil odvolání robotického psa z ulic, kde podstupoval zkoušky s ,,lidskou" policií v problematickém Bronxu. Robot pojmenovaný ,,Digipes" se má vrátit svému výrobci, společnosti Boston Dynamics, a kontrakt v hodnotě 94 200 dolarů byl zrušen.

Robotický pes mohl běžet rychlostí 5,6 km/h a stoupat po schodech. Měl se účastnit primárně akcí, které byly nebezpečné pro jeho ,,lidské" kolegy a zachraňovat životy, což byl jeho původní cíl.

Digipes si však stačil udělat i své nepřátele. Kritika od aktivistů mířila na to, že policejní psi se tradičně používali k potlačování a zastrašování skupin odlišné pleti, a Digipes, i když je robotický, tak zůstává vlastně ztělesněním rasové diskriminace a útlaku.

De Blasio řekl, že je rád, že Digipes byl už nebude působit v ulicích vedle lidských kolegů. Nemálo Američanů a aktivistů pak dávalo také nelibost k robotickému psovi a pozitivně kvitují fakt, že bude stažen z Bronxu. Podle mluvčího newoyrské radnice byl robotický pes ,,děsivý, nepřátelský a vysílal špatnou zprávu Neworčanům."

Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace