Americký robotický pes byl odvolán z akce, měl být symbolem rasismu

Americký robotický pes byl odvolán z akce, měl být symbolem rasismu
Autor fotografie: Boston Dynamics|Popisek: Robotický pes
04 / 05 / 2021, 17:00

Robotický pes bude stažen z ulic, stačil během zkoušek vzbudit pobouření.

Neworský starosta Bill de Blasio nařídil odvolání robotického psa z ulic, kde podstupoval zkoušky s ,,lidskou" policií v problematickém Bronxu. Robot pojmenovaný ,,Digipes" se má vrátit svému výrobci, společnosti Boston Dynamics, a kontrakt v hodnotě 94 200 dolarů byl zrušen.

Robotický pes mohl běžet rychlostí 5,6 km/h a stoupat po schodech. Měl se účastnit primárně akcí, které byly nebezpečné pro jeho ,,lidské" kolegy a zachraňovat životy, což byl jeho původní cíl.

Digipes si však stačil udělat i své nepřátele. Kritika od aktivistů mířila na to, že policejní psi se tradičně používali k potlačování a zastrašování skupin odlišné pleti, a Digipes, i když je robotický, tak zůstává vlastně ztělesněním rasové diskriminace a útlaku.

De Blasio řekl, že je rád, že Digipes byl už nebude působit v ulicích vedle lidských kolegů. Nemálo Američanů a aktivistů pak dávalo také nelibost k robotickému psovi a pozitivně kvitují fakt, že bude stažen z Bronxu. Podle mluvčího newoyrské radnice byl robotický pes ,,děsivý, nepřátelský a vysílal špatnou zprávu Neworčanům."

Zdroj: The Guardian

Tagy článku