Americký Super Bowl začíná - mimořádná bezpečnostní opatření

Americký Super Bowl začíná - mimořádná bezpečnostní opatření
Autor: CBS This Morning |Popisek: Americký Super Bowl začíná - mimořádná bezpečnostní opatření
30 / 01 / 2015, 12:00

30.1.2015 / Američané se chystají na největší finálový zápas ligy amerického fotbalu, který začíná tuto neděli. Vzdušný prostor hlídají helikoptéry Black Hawk, příjezdové komunikace zase obří rentgen. V pohotovosti jsou tajné služby, policie i bezpečnostní agentury. Organizátoři se obávají teroristického útoku.
Zdroj: CBS NEWS, ABC NEWS, CBS This Morning

Super Bowl. Finálový zápas ligy amerického fotbalu NFL loni vidělo rekordních 111,5 milionů diváků u televizních obrazovek. Bitva mezi Seattle Seahawks a New England Patriots má šanci tento milník opět překonat.

Sedmdesát tisíc diváků si nezapomenutelnou podívanou užije přímo na stadionu v arizonském Phoenixu. Rozhodně nejde o zážitek za pakatel. Vždyť nejlevnější lístky byly k dostání za 3.500 dolarů, tedy více než 85 tisíc korun (zdroj: tyden.cz).

Přestože oficiální místa tvrdí, že neexistuje "reálné ohrožení" zápasu, nechtějí bezpečnostní složky a organizátoři ponechat nic náhodě. Jedná se totiž o bezpečnost více než 100 tisíc lidí, kteří se sjedou do Arizony.

Ministr pro vnitřní bezpečnost a federální agenti představili bezpečnostní opatření v souvislosti se zápasem Super Bowl - podívejte se na video TV stanice ABC News:

Helikoptéry Black Hawk budou zajišťovat bezletovou zónu a sledovat dění na stadionu (zdroj: YouTube, Elite NWO Agenda)

Operační střediska jsou vybavena supermoderními kamerovými systémy, které dokáží detekovat návštěvníky podle biometrických údajů. Mluvčí Phoenixské policie uvedl: "Čím více toho budeme vidět, tím lepší můžeme být, veškeré dění bude online monitorováno" (o vyhledávání fanoušků v davu na stadionech jsme psali například v článku "Chytré kamery na fotbalové chuligány - už se neschovají v davu" nebo "Panomera hlídá fotbalové stadiony"

Federální letecký úřad (FAA) důrazně připomněl, že je zakázáno užívání jakýchkoliv bezpilotních letadel - dronů - kolem stadionu (o nebezpečí, se kterým se potýkají bezpečnostní složky právě na stadionech jsme psali v článku "Drony na sportovních stadionech - nové bezpečnostní riziko?"

Stranou nezůstala ani zvýšená ostraha státních hranic mezi Mexikem a Arizonou. Mobilní rentgen kontroluje všechny kamiony, které přejíždí hranici a policisté vyhledávají skryté výbušniny a další nebezpečné látky.

Psali jsme také:

Chytré kamery na fotbalové chuligány - už se neschovají v davu

Panomera hlídá fotbalové stadiony

Síťová kamera DINION zaznamenává obraz v rozlišení 4K ultra HD

Soumrak lidské ochranky? Přicházejí robotičtí strážci s umělou inteligencí

Drony na sportovních stadionech - nové bezpečnostní riziko?

Axis představuje inovativní dohledové řešení se zorným polem 360° a přiblížením detailů

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace