Americký učitel zadržen v Jemenu

Americký učitel zadržen v Jemenu
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: jemenská vlajka
22 / 09 / 2016, 14:30

V úterý byl v Jemenu zadržen americký občan, který se zde živil jako učitel angličtiny. Jemen jej podezřívá ze špionáže. Totožnost Američana zatím není známa.

Není jasné, za jakých okolností byl Američan zadržen. Podle agentury AP si pro něho přišla policie do jeho domu v hlavním městě San'á, Reuters však poukazuje na verzi, podle níž přišli ozbrojení muži v civilním oblečení do školy, kde Američan učil, a násilím jej vyvlekli do jejich auta.

Jemenský kolega amerického učitele řekl Reuters, že byl postupem ozbrojenců šokován, protože vtrhli do jeho kanceláře a odvedli neznámo kam.

Americké ministerstvo zahraničí k případu oznámilo, že vnímá zprávy o tom, že více amerických občanů je v Jemenu zadržováno. Utajované skutečnosti však zatím brání tomu, aby se k případu zadržení amerického učitele vyjadřovalo více.

Vleklá občanská válka vystavuje zejména Američany riziku, že budou zadrženi a obviněni ze špionáže ze strany houthijských rebelů, kteří jsou podporováni Íránem. Houthiové obviňují USA z toho, že vyzbrojují koalici podporovanou Saúdskou Arábií, která do jemenského konfliktu intervenovala, aby pomohla jemenským vládním jednotkám.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace