Americký velvyslanec Schapiro podpořil české muslimy

Americký velvyslanec Schapiro podpořil české muslimy
Popisek: Ilustrační foto
10 / 03 / 2016, 08:45

Velvyslanectví USA o setkání informovalo na svých webových stránkách.

Velvyslanec Andrew H. Schapiro se setkal s předsedou Islámské nadace v Brně panem Muneeb Alrawim, aby vyjádřil podporu a solidaritu Spojených států s muslimskou komunitou v Česku i na celém světě. Diskutovali spolu o důležitosti tolerance, inkluze a stavění mostů vzájemného porozumění mezi náboženskými obcemi. Zdroj: cz.usembassy.gov

Velvyslanec Schapiro řekl: „Dostalo se mi vřelého přivítání v brněnské mešitě, která je již více než deset let důležitou součástí muslimské komunity. Zvlášť v dnešní době je nutné dělat vše pro to, abychom čelili předsudkům a naopak podpořili ty, kteří jednají ve jménu míru a dobré vůle.

K postoji amerického velvyslance se vyjádřil prostřednictvím Twitteru i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Možná společně vyhlásí fatvu panu prezidentovi,“ zveřejnil Ovčáček. 

Andrew H. Schapiro je americký právník a od září 2014 velvyslanec Spojených států v České republiceNarodil se v Chicagu v židovské rodině. Jeho otcem byl pediatr Joseph Schapiro, matkou byla psychiatrička Raya Czerner Schapiro, narozená v Praze. Během druhé světové války se jí podařilo uprchnout předholokaustem z Protektorátu Čechy a Morava do USA. Schapiro postupně vystudoval historii na Yale, filozofii, politologii a ekonomii na Oxfordu a svá studia zakončil v roce 1990 absolvováním práv na Harvardu, kde byl jeho spolužákem i pozdější americký prezident Barack Obama. Zdroj: cs.wikipedia.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace