Americký viceprezident Pence: Na jakýkoliv útok dostane KLDR zdrcující odpověď

Americký viceprezident Pence: Na jakýkoliv útok dostane KLDR zdrcující odpověď
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Mike Pence
23 / 04 / 2017, 09:00

Americký viceprezident Mike Pence varoval, že v případě jakéhokoliv útoku ze strany KLDR přijde z USA ,,zdrcující odpověď.

Mike Pence se na své desetidenní cestě po Pacifiku zastavil v japonském městě Jokosuka, kde ujistil spojence, že USA vždy budou stát po jejich boku. Zároveň ubezpečil, že jakýchkoliv útočný manévr ze strany KLDR bude tvrdě potrestán.

,,USA vždy usilují o mír, ale pod Donaldem Trumpem stojí štít vždy na stráži a meč je připraven," prohlásil Mike Pence na letadlové lodi Ronald Reagan. Americký viceprezident přislíbil, že USA odrazí jakýkoliv útok, ať už konvenční či jaderný ,,zdrcujícím" a efektivním" způsobem.

Nejnovější jaderný test KLDR považuje Pence za další ze série ,,bezhlavých" provokací. Na letadlové lodi Ronald Reagan pak spojence v Pacifiku ujistil, že USA podniknou všechny kroky k tomu, aby došlo k ,,denuklearizaci" Korejského poloostrova. V tomto ohledu se však USA blamovaly tím, že jejich svaz bojových lodí v čele s letadlovou lodí Carl Vinson nakonec k břehům Korejského poloostrova ani nedorazil. Lodě se nakonec zúčastnily námořního cvičení s Austrálií.

USA budou podle Pence se svými spojenci včetně Japonska, ale i Číny pracovat na tom, aby byl na KLDR vyvíjen účinný diplomatický a ekonomický tlak.

Kromě problematiky KLDR hovořil Pence také o tom, že je nutné chránit svobodu plavby ve sporném regionu Jihočínského moře, na něž si Peking dělá dlouhodobý nárok. Podle amerického vicepremiéra učiní USA spolu se svými spojenci v tomto regionu vše proto, aby zde byla svoboda plavby zajištěna.

 

psali jsme:

Konflikt v KLDR může propuknout každým okamžikem, varovala Čína

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace