Američtí aktivisté volají po generální stávce. Cílem je ,,sundat" Trumpa, říkají

Američtí aktivisté volají po generální stávce. Cílem je ,,sundat&quote; Trumpa, říkají
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: protesty
09 / 02 / 2017, 09:00

Protesty proti Trumpovi sílí.

Aktivisté, kteří se houfují v ulicích, aby protestovali proti nově zvolenému prezidentovi Donaldu Trumpovi, začínají volat po generální stávce.

Lidé mají na protest proti prezidentovi přestat na den pracovat a kupovat věci v obchodech. Celonárodní generální stávka má být svolána na 17. února těsně před konáním tradičního Dne prezidentů.

Cílem těchto a dalších opatření ,,občanské neposlušnosti" má být pokud možno odstranění Donalda Trumpa z prezidentské funkce. Na facebookové stránce, která podporuje myšlenku generální stávky, se píše, že celonárodní stávka může být cestou ,,k novému druhu politiky". Poukazuje se zde na to, že současný politický systém, který umožňuje vládnout Donaldu Trumpovi, není systémem, který stojí za to udržovat.

Problémem tohoto ,,boje" však může být fakt, že i když se antitrumpovští aktivisté srocují převážně na internetu, kde mají poměrně slušnou podporu,  nemají podporu amerických odborů, které by jim připravili ,,půdu" pro jejich akce. ,,Partyzánské" akce proti Trumpovi mohou tak rychleji skončit, aniž by začaly. 

 

Psali jsme:

Federální soud pozastavil platnost Trumpova dekretu proti migraci

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku